Vyloučení: 2-5
Využití přesilovek: 0-1
Vhazování: 45%-55%
Bodyčeky: 24-32
V utkání bylo sice mnohem nebezpečnější Chicago, ale i tak Edmonton svého soupeře výrazně přestřílel a nakonec i díky střelecké převaze udolal favorizovaného soupeře, který může litovat nevyužitých šancí nejen v prodloužení, ale i z druhé a třetí třetiny.
Do konce zápasu už nezbývalo mnoho, ale Chicagu se nepodařilo uvolnit ze sevření Edmontonu. Po využítí přesilovky se hostům podařilo vybojovat velmi cenné vítězství – teprve druhé v sezoně, ale především první po čtyřech porážkách v řadě.

64:44

64:44 Mark LETESTU - 1:2

64:44

Edmonton právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! McDavid z pravého kruhu přihrál na střed k modré čáře na Klefboma, jenž v kombinaci pokračoval přihrávkou na MARKA LETESTUA, kterému se podařilo propálit Forsberga a využít přesilovku. Asistence: Oscar Klefbom, Connor McDavid.

64:22

Klegbom míjí cíl.

64:06

McDavid přenesl hru do levé strany na Letestua, který ale jen promáchl.

63:57

Klefbomovu střelu ze středu modré čáry Forsberg dobře viděl a bez problémů chytil.
Oddechový čas hostů.

63:45

Vylučuje se na straně Chicaga! Patrick Kane zaháčkoval McDavida a nabízí soupeři přesilovku 4 na 3.

63:41

Velká šance Edmontonu, ale McDavid nedotáhl svou forhendovou kličku.

63:27

Další výpad Sharpa, ale Talbot byl opět pozorný.

62:59

Divoká pasáž hry. Ta se přenesla opět před Talbota, kde Sharp neuspěl.

62:48

Forsberg vykryl střelu Nurseho.

1:2

Branky a nahrávky: 8. P. Kane (Rutta, Keith) – 18. Maroon (McDavid, Yamamoto), 65. Letestu (Klefbom, McDavid)

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Crawford) – Seabrook (A), Keith (A), Rutta, Forsling, C. Murphy, Oesterle – Pánik, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Schmaltz, Hartman – DeBrincat, Anisimov, Sharp – Hayden, Wingels, Bouma.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson (A), Klefbom, Auvitu, Russell, Gryba, Nurse – Yamamoto, McDavid (C), Maroon – R. Strome, Nugent-Hopkins, Lucic (A) – Kassian, Malone, J. Jokinen – Slepyšev, Letestu, Pakarinen.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Brian Pochmara – Devin Berg, Steve Barton

05:31 EDM 2 Talbot, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo, odpyká Slepyšev
07:33 CHI 1:0 P. Kane (Rutta, Keith)
17:18 EDM 1:1 Maroon (McDavid, Yamamoto)
20:09 EDM 2 Nugent-Hopkins, podražení
21:13 EDM 2 McDavid, krosček
24:59 EDM 2 Kassian, vražení na hrazení
29:09 CHI 2 Seabrook, nedovolené bránění
43:30 EDM 2 Pakarinen, vražení na hrazení