3:0

konec (2:0)

21.02.2019, 18:55 • Emirates Stadium, Londýn • 1/16 finále • Petr Sumbal

Tipsport: 1.1 11.6 26.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (20:53:55)

Fauly: 8:12
Zápas je u konce, Arsenal dokráčel na domácím hřišti k pohodlnému vítězství 3:0 a postupuje tak do osmifinále Evropské ligy. První utkání Arsenal prohrál 0:1. Domácí kráčeli k vítězství už od počátku, hned ve čtvrté minutě si centr Aubameyanga do vlastí branky srazil Zachar Volkov. Ještě do poločasu pak The Gunners přidali jednu branku, hlavou se po rohovém kopu trefil stoper Shkodran Mustafi. Ve druhém poločase si už Arsenal hlavně hlídal své vedení a postup. Velkou šanci měl Pierre-Emerick Aubameyang, ale jeho jemný oblouček skončil těsně vedle. Přeci jen ale Arsenal ještě jednu branku přidal, z rohového kopu se hlavou trefil tentokrát střídající stoper Sokratis Papastathopoulos. Petr Čech si udržel čisté konto, moc práce neměl. Jednou za něj na brankové čáře zaskočil Stephan Lichtsteiner.

90+3

90+2

Nacho Monreal byl faulovaný Bojanem Dubajicem a Xhaka se pak chtěl mstít a hned se pouštěl do strkanice. Vše musel uklidňovat Sokratis, který po chvilce přiběhl.

90+2

Nepřesností se nakonec skončila akce BATE Borisov. Čech rozehrál od své branky na krátko.

90+1

Arsenal se v nastaveném čase zatím musí bránit. Ale není pod žádným velkým tlakem.

90+1

Nastavovat se budou pouze dvě minuty.

90

BATE se ještě bude pokoušet o zdramatizování duelu, nyní se dostal s míčem na polovinu Arsenalu a hledá cestu k jeho brance.

89

Sokratis Papastathopoulos byl při zisku míče faulovaný a Arsenal dostal výhodu. Ve vápně byl poté u míče Denis Suárez, ale ke střele se nakonec nedostal.

88

Arsenal se i dál baví fotbalem, už by se musel stát zázrak, aby přišel o postup do osmifinále.

87

Xhaka má dnes dvě gólové asistence, ale třetí zatím nepřidává, protože jeho dlouhý pas na Suáreze byl nakonec nepřesný.

86

Denis Suárez se zatím po svém příchodu na trávník moc nepředvedl. Nyní vytáhl efektní kličku na Filipoviče.

85

Aubameyangova zpětná přihrávka na Özila mířila do ofsajdu. Takže rozehrávat budou žlutí fotbalisté BATE Borisov.

84

Ani teď se nepíská, i když si hráči a fanoušci Arsenalu přáli penaltu za ruku Slobodana Simoviće ve vápně. Ta však byla u těla.

83

Pierre-Emerick Aubameyang skončil na trávníku po střetu s Aleksandarem Filipovićem. Faul na Gaboňana se ale nepíská.

82

Hráči si znovu sebevědomě vyměňují míč. BATE zatím není nic platné ani to, že trochu vysunulo presink.

81

Vše ovšem nekompromisně zastavil ofsajd, který neunikl zraku rozhodčích.

3:0

konec (2:0)

Branky: 4. Volkov (vla.), 39. Mustafi (Xhaka), 60. Papastathopoulos (Xhaka)

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 13:2. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:12.

Arsenal FC: Čech – Lichtsteiner, Mustafi, Koscielny (C) (56. Papastathopoulos), Monreal – Guendouzi (63. Torreira), Xhaka – Mchitarjan (78. Denis Suárez), Özil, Iwobi – Aubameyang.
Náhradníci: Leno – Papastathopoulos, Ramsey, Torreira, Denis Suárez, Nketiah, Kolašinac.

BATE Borisov: Sčerbicki – Rios, Volkov, Filipenko, Filipović – Simović, Drahun (64. Berezkin) – Milić, Baga (58. Hleb), Stasevič (C) – Skavyš (72. Dubajic).
Náhradníci: Čičkan – Jablonskij, Berezkin, Dubajic, Hleb, Moukam, Němirko.

Rozhodčí: Undiano Mallenco – Cabañero Martínez, Prieto López

První zápas: BATE - Arsenal 1:0