Jakub Voráček (PHI), 0+0, +/-: -1, 2 střely, 0 hitů, čas na ledě: 20:54, ČR
Tomáš Tatar (MTL), 0+1, +/-: +1, 3 střely, 0 hitů, čas na ledě: 15:42, SR.

Buly: 52% – 48%
Přesilovky: 1-0
Využití přesilovek: 1-0
Hity: 24-32.
Utkání nám skončilo! Montreal zvítězil na ledě Philadelphie 3:1 a přiblížil se postupovým příčkám do play off. Hosté stáhli náskok na Columbus na jediný bod, avšak Blue Jackets právě hrají na ledě Calgary a v první třetině tam platí skóre 1:1.

Úvodní branku tohoto zápasu vsítil Brendan Gallagher, který se dostal k volnému puku a střelou mezi betony překonal Harta. Vedení Canadiens navýšil ve druhé třetině kapitán Shea Weber. Philadelphia ve 49. minutě využila jedinou přesilovku tohoto zápasu, dokázal se prosadit Sean Couturier. Rozhodnutí přišlo v 59. minutě, kdy Max Domi zavezl puk do prázdné brány a navýšil skóre na konečných 1:3 z pohledu domácích.

59:28

Philadelphia už na jakýkoliv tlak rezignovala a utkání se už jen dohrává.

58:55

58:55 Max DOMI - 1:3

58:55

Montreal právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! MAX DOMI si stačil dobruslit vyhození Shawa a následně uklidil kotouč do prázdné brány. Montreal si tak připíše veledůležité dva body. 1:3. Asistence: Andrew Shaw a Nate Thompson.

58:49

Philadelphii se ale nedaří usadit se s pukem na holi v pásmu. Montreal zatím zvládá závěr dobře.

58:16

Hart odjel z brány a domácí zkouší hru v šesti hráčích v poli.

57:38

Couturier posunul puk do útočného pásma, kde stál důsledný Mete. Hosté se dokázali ubránit a rychle míří na střídačku.

57:12

Hosté sice dlouho operovali v útočném pásmu, ale nakonec se provinili zakázaným uvolněním.

56:42

Po delší době je hra přerušena, jelikož kotouč opustil hrací plochu. Pokračovat budeme za pár chvil. Nyní následuje komerční přestávka a poté budeme sledovat rozuzlení tohoto důležitého duelu.

55:54

Price zastavil kotouč za svou bránou a založil rychlou protiakci, ve které Domi vyprášil Hartovi betony.

55:17

Gallagher posunul puk do útočného pásma. Hosté stihli vystřídat.

54:31

Gudas čistým hitem sestřelil soupeře a vysloužil si potlesk z tribun.

53:48

Montreal udržel puk na svých hokejkách a rozhodně nikam nespěchá. Philadelphia je v posledních minutách poměrně aktivní, takže čas na puku pro hosty se jim nehodí.

53:06

Voráček byl v útočném pásmu aktivní. Přihrát přesně ve finální fázi ale nedokázal.

1:3

Branky a nahrávky: 49. Couturier (J. van Riemsdyk, Giroux) – 19. Gallagher (Tatar, Folin), 25. S. Weber (Domi, A. Shaw), 59. Domi (A. Shaw, N. Thompson)

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Sanheim, Provorov, MacDonald (A), Gostisbehere, Gudas, Hägg – Voráček, Couturier (A), Lindblom – Giroux (C), Patrick, J. van Riemsdyk – Konecny, Laughton, M. Raffl – Hartman, Knight, Varone.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Mete, Petry, Kulak, Folin, Jo. Benn – Gallagher (A), Danault, Tatar – A. Shaw, Domi, Lehkonen – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Weal, N. Thompson, Byron (A).

Rozhodčí: McCauley, Luxmore – Murphy, Cherret

Diváci: 19 045

18:21 MTL 0:1 Gallagher (Tatar, Folin)
24:45 MTL 0:2 S. Weber (Domi, A. Shaw)
47:27 MTL 2 Folin, držení
48:42 PHI 1:2 Couturier (J. van Riemsdyk, Giroux)
58:55 MTL 1:3 Domi (A. Shaw, N. Thompson)