ATP Petrohrad (krytý tvrdý povrch)

Stan Wawrinka – Martin Kližan

1:2 6:4, 3:6, 5:7

22.09.2018, 13:12 • Semifinále • Miroslav Revaj sk

Slovenský tenista Martin Kližan prvýkrát vo svojej kariére zdolal Stana Wawrinku zo Švajčiarska a zopakuje si tak účasť v petrohradskom finále z roku 2012! Sledovali sme veľmi dramatický a vyrovnané stretnutie, v ktorom rozhodovali len maličkosti. Napokon sa šťastena priklonila na stranu Martina Kližana a ten si tak zahrá siedme finále na okruhu ATP. Doteraz uspel v každom finále a tak uvidíme, či túto bilanciu natiahne, alebo nie. Jeho súperom v zajtrajšom finále bude lepší z dvojice Thiem – Bautista.

Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. (15:34:48)

Koniec zápasu

5:7

GEM, SET, ZÁPAS Martin Kližan! Do tretice všetko dobre, slovenský tenista už tento mečbal využíva a po výhre 7:5 v treťom sete postupuje do finále ATP turnaja v Petrohrade!

40-A

Tretí mečbal pre slovenského tenistu!

40-40

Presným forhendom na čiaru však Wawrinka odvracia aj túto hrozbu a stále tak tretí set pokračuje.

40-A

Druhý mečbal pre slovenského tenistu!

40-40

Ostáva nevyužitý, Wawrinka tak stále ešte živý nádej na finálovú účasť v Petrohrade.

40-A

Martin Kližan získava mečbal!

40-40

Jedenásty gem tretieho setu však ešte nepíše svoj koniec! Martin Kližan odvrátil hrozbu súpera po náročnej výmene a sme späť na zhode po fantastickom forhende.

40-30

Správna je tá prvá možnosť, Švajčiar sa nevzdáva a ešte chce toto stretnutie predĺžiť!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, či príde mečbal, alebo brejkbal.

30-15

Štvrtá nevynútená chyba v tomto zápase na konte Kližana.

15-15

Po 15 na oboch stranách, úspešný return od Švajčiara.

0-15

Slovák zahájil dôležité podanie úspešne a získava tak fiftín.

5:6

Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

5:6

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:6

Skvelé! Martin Kližan dokázal využiť tento brejkbal, keď si krásne prešiel na sieť a nedal súperovi žiadnu šancu. Slovenský tenista vyhráva v rozhodujúcom sete 6:5 a pôjde podávať na víťazstvo v tomto stretnutí!

30-40

Brejkbal pre slovenského tenistu! To môže byť veľmi dôležitý moment celého stretnutia, Martin umiestnil loptičku presne na čiaru.

30-30

Znova je tu však vyrovnaný stav gemu, Martin Kližan zahral úspešný return a je to po 30 na oboch stranách.