Jiří Veselý – Liam Broady (Q)

3:1 6:2, 5:7, 6:3, 6:2

28.09.2020, 15:53 • Kurt č. 10, Roland Garros, Paříž • 1. kolo • Karel Jedlička

Tipsport: 1.25 3.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

„Podmínky nebyly ideální, na moji hru už vůbec ne. Byl jsem si vědom, že mám relativně dobrý los do 1. kola. Sice odehrál tři dobré utkání v kvalifikaci, neztratil ani set, ale známe se z juniorů a věděl jsem, do čeho jdu, co čekat," popisoval Veselý své pocity před zápasem. „Byla tam svým způsobem nervozita, roli favorita jsem si vzal na sebe, musel jsem se s tím popasovat. Až na druhý set, kdy jsem trošku ztratil tempo, ale on zahrál skvěle, jsem to zvládl. Našel jsem cestu, víc jsem se posunul do kurtu a sebral jsem mu čas. To mu dělalo obrovský problémy a utkání se otočilo na jednu stranu," nechal se slyšet momentálně nejlepší český tenista, jehož maximem je na French Open 3. kolo z roku 2017. (15:55:00)
Jiří Veselý zažívá na Roland Garros po třech letech opět vítězný zápas. Proti kvalifikantu Liamu Broadymu sázel na svou typickou důraznou hru od základní čáry a opřít se mohl i o podání a 14 es. V koncovce druhé sady a na úvod třetí si prošel výraznou herní krizí, když od stavu 5:4 a 30:15 vyhrál jen dvě z následujících 21 výměn. I s pomocí soupeře, který začal častěji kazit, se včas vzpamatoval a úspěšnou šňůrou pěti gemů třetí set otočil ve svůj prospěch. Poslední set už byl celkem jasnou záležitostí, Broady se ještě v první hře ubránil smršti brejkbolů, ale v závěru mu došly síly a Veselý dokončil zápas v suverénním duchu.

Konec zápasu

3:1; 6:2 - Jiří Veselý

6:2

Poslední úder celého zápasu kazí čopem Broady a při své premiéře v hlavní soutěži grandslamu končí. Naopak Jiří Veselý jde dál!

40-0

2:1; 5:2; 40-0 - Jiří Veselý

40-0

Broadyho forhend po čáře nepustila páska. Jiří Veselý má po 2 hodinách a 45 minutách tři mečboly.

30-0

Eso číslo 14.

15-0

Liam Broady přetáhl tvrdý forhend od základní čáry do zámezí.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

2:1; 5:2 - Jiří Veselý

5:2

Broady tentokrát prohrává podání vlastní zbytečnou chybou, když zblízka trefuje pásku.