1. John Gibson (ANA) 37 zák., 0 gólů, 100%
Ondra Kaše (ANA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:34

Zblokované střely – 11:17
Vyhrané buly – 22:30
Hity – 20:18
Vyloučení – 4:4
Třetí třetina branku nenabídla, stejně jako druhá. Kdo by to čekal, když po 8 minutách to bylo 0:3 pro hosty, nakonec to ale byly jediné góly a Ducks díky ním vyhráli 3:0. Skončila tedy série dvanácti zápasů bez bez vítězství pro Anaheim, branky dnes vsítil Henrique, Rakell a Gibbons. Wild šance mělo, jednou se zkoumalo i video ve druhé části, poté třeba Koivu trefil tyčku. I tak se domácí neprosadili a dnes výborný Gibson udržel čisté konto.

59:48

Wild se nedaří už vytvořit další šance a tohle je již pro Ducks velice příznivé.

59:24

Nahozený puk za branku Gibsona skončil na holích domácích, ale po špatné nahrávce se sami hráči vyhnali do neutrálního pásma.

58:45

Zucker nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a lze na to se hraje ve středním pásmu, což vyhovuje hostům.

58:00

Zbývají poslední 2 minuty do konce třetí třetiny! Anaheim je kousek od prolomení dlouhé série bez vítězství.

57:14

Anaheim poslal puk do středního pásma a poté jej drží dokonce v pásmu soupeře, Píská se ale posunutá branka, buly bude před Dubnykem.

56:55

Do brejku tři na dva vyjeli Ducks, na poslední chvíli se vrátili domácí a střelu ztečovali mimo branku. Již hrají Wild s pukem na holi a získali buly před Gibsonem.

56:30

Na puku jsou již domácí a po střele Prossera, ještě dorážel Staal, jenže Gibson puk pokryl.

55:50

Hosté drží puk v pásmu Wild a snaží se šetřit čas co nejvíce, co to jde. Nahození od modré musel Dubnyk pokrýt, jelikož před ním stál protihráč.

55:15

Do brejku vyjeli hráči hostů, puk nakonec při nahození před branku našel strážce branky Dubnyk a přerušil hru. Před ním se strhla menší potyčka, obejde se to nejspíš bez vyloučení.

55:05

Nahození ze středního pásma vyrazil Gibson do rohu a domácí si puk našli a stále kombinují. Další rána z hole Spurgerona skončila jen na mantinelu.

53:58

Wild zbývá už jen necelých 7 minut do konce třetiny a Ducks jsou blízko k ukončení dvanácti zápasové série bez vítězství! domácí se snaží, ale zatím jim není moc přáno a čekají stále na první zásah.

52:12

Minnesota se nedostala do soupeřova pásma a na druhé straně po střele od modré dostal puk před brankoviště, ale Gibbsons neměl nachystanou hůl a jen bruslí kopl do puku a brankář přerušil hru.

51:31

0:3

Branky a nahrávky: 4. Henrique (N. Ritchie, Montour), 5. Rakell (D. Shore, Montour), 8. Gibbons (Welinski)

Minnesota Wild: Stalock (8. Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Kunin – Parise, Coyle, Åberg – M. Foligno, J. Eriksson Ek, J.T. Brown.

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – Montour, H. Lindholm, Fowler, Manson, Ja. Larsson, Welinski, Dotchin – Rakell, Getzlaf, Sprong – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Jones, D. Shore, Terry – Rowney, D. Grant, Gibbons.

Rozhodčí: Dwyer, L'Ecuyer – Mach, Murphy

03:57 ANA 0:1 Henrique (N. Ritchie, Montour)
04:08 ANA 0:2 Rakell (D. Shore, Montour)
05:00 ANA 2 Sprong, příliš mnoho hráčů
05:26 MNS 2 Suter, sekání
07:58 ANA 0:3 Gibbons (Welinski)