17.01.2019, 01:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 3.38 3.98 1.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Anders Nilsson (OTT) – odchytal 60:00 minut, 30 zákroků, úspěšnost 93,8 %
3. Mark Stone (OTT) – 1+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Christián Jaroš (OTT) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:16
Je dobojováno. Po oťukávací první třetině jsme nakonec viděli velmi zajímavé utkání, ve kterém padlo celkem sedm branek. O vítězství Ottawy rozhodl úvod druhé třetiny, kdy se v rozmezí sedmi minut trefili Tkachuk, Stone a Dzingel. Těsně před druhou sirénou snížil na 1:3 z pohledu Colorada Nikita Zadorov, ve 48. minutě ale opět zvýšil náskok Sens Duchene. Poté se Avs vzepřeli k drtivému tlaku, který vedl v neuznaný gól Calverta a uznaný gól MacKinnona, minutu před koncem však přidal definitivní pojistku trefou do prázdné branky Matt Duchene.

58:58

58:58 Matt DUCHENE - 5:2

58:58

Ottawa právě vstřelila branku!
Nyní už o vítězství Ottawy asi není sebemenších pochyb, minutu před koncem totiž poslal puk do odkryté branky svého bývalého zaměstnavatele MATT DUCHENE! Bez asistence.

58:51

Anders Nilsson teď velmi nejistě zasáhl po nenápadném nahození od modré, dotírající Compher ale na kotouč nakonec nedosáhl.

58:43

Střela Mikka Rantanena byla přizvednuta do ochranné sítě, načež si Jared Bednar vybral oddechový čas.

58:20

Christián Jaroš už je zpět na ledě, Varlamov ale zůstává na střídačce a tlak Colorada graduje.

57:58

Svěřenci Guye Bouchera se opět osvobodili, do konce třetí třetiny už zbývají jen dvě minuty.

57:31

Nathan MacKinnon si dojel pro puk do vlastního pásma, projel přes celé hřiště a z levé strany zakončil bekhendem, Anders Nilsson si ale poradil.

57:06

Tohle nebyl gól?! Alexander Kerfoot se dostal k dorážce z předbrankového prostoru, kotouč se ale otřel o pravou tyč!

56:13

No a pozor: Christián Jaroš (OTT) poslal kotouč na tribunu, Colorado si tak zahraje další přesilovku!

56:01

56:01 Nathan MACKINNON - 4:2

56:01

Colorado právě vstřelilo branku!
Tento risk se Jaredu Bednarovi vyplatil. Na vrcholu kruhů se totiž puku ujal NATHAN MACKINNON, připravil si ho ke střele a poté propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Tyson Barrie a Mikko Rantanen.

55:20

Semjon Varlamov zůstal na střídačce, hosté to zkoušejí bez brankáře!

55:13

Zack Smith (OTT) zahákoval Johnsona a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.

54:11

Z tribun se ozývá hlasité bučení poté, co Brady Tkachuk zůstal ležet na ledě po srážce s Ianem Colem, vylučovat se ale nebude.

5:2

Branky a nahrávky: 23. B. Tkachuk (Tierney, Dzingel), 24. Mark Stone (Ceci), 30. Dzingel (Chabot, Duchene), 48. Duchene (Z. Smith), 59. Duchene – 39. Zadorov (MacKinnon, Rantanen), 57. MacKinnon (Barrie, Rantanen)

Ottawa Senators: A. Nilsson (M. Högberg) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Borowiecki, Jaroš, Wolanin – B. Tkachuk, Tierney, Mark Stone – Dzingel, Duchene, B. Ryan – Balcers, Bødker, Z. Smith – Pageau, Pääjärvi.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Zadorov, Barberio – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Dries, C. Wilson.

Rozhodčí: Luxmore, Joannette – Driscoll, Pancich

12:56 OTT 2 Jaroš, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
18:28 COL 2 Cole, nedovolené bránění
22:06 OTT 1:0 B. Tkachuk (Tierney, Dzingel)
23:13 OTT 2:0 Mark Stone (Ceci)
24:07 COL 2 Barberio, hákování