13.01.2019, 04:00 • Rogers Place, Edmonton • Jan Prošek

Tipsport: 2.1 3.9 3.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Alex Galchenyuk (ARI) 0+2
3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 0+1 (06:42:13)
Československá stopa v utkání:
Richard Pánik (ARI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:16
Domácí celek se sice dostal do vedení hned v první třetině, ale ve druhé třetině hosté otočili skóre a dostali se do vedení. V samotném závěru druhé části hry na 2:2 srovnal Kris Russell. Rozhodující gól v tomto zápase zaznamenal aktivně hrající Conor Garland, který vstřelil dvě branky. Zejména ta první ho hodně bolela, puk se od jeho hlavy odrazil do branky.

59:45

Domácí celek už to asi nestihne.

59:33

Derek Stepan minul ze středního pásma prázdnou domácí branku.

59:20

Oddechový čas pro domácí.

59:15

Šest hráčů Edmontonu se usadilo v útočném pásmu.

59:00

Zakázané uvolnění to nebude, domácí musí rozehrávat od své branky, poslední minuta hry.

58:30

Domácí to zkouší v šesti, branka je prázdná.

58:16

Cam Talbot je zatím v brance, čeká na to, až se jeho spoluhráči usadí v útočném pásmu.

57:48

Adam Larsson pálil o od modré čáry, ale jeho rána nebyla přesná.

56:04

Zack Kassian hledal spoluhráče před brankou, tam byl Caleb Jones. Přihrávka však postrádala přesnost.

55:30

Z pohledu Oilers běží čas velmi rychle. Adam Larsson pálil od modré čáry, hostující Darcy Kuemper byl pozorný a dokázal si poradit.

55:07

Vinnie Hinostroza vedl rychlou akci hostujícího celku. Do zakončení se však nepropracoval.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Domácí celek se nastěhoval do útočného pásma.

54:42

Cam Talbot přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

54:00

Vinnie Hinostroza mohl navýšit hostující vedení, ale svůj blafák nedotáhl.

2:3

Branky a nahrávky: 7. McDavid (Rattie), 37. K. Russell (Nugent-Hopkins, Lucic) – 22. Oesterle (Crouse, Kempe), 24. Garland (Oesterle, Galchenyuk), 42. Garland (Keller, Galchenyuk)

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Nurse, K. Russell, Jones, A. Larsson, Gravel, Benning – Nugent-Hopkins, McDavid, Rattie – Lucic, Draisaitl, Chiasson – Spooner, Khaira, Puljujärvi – Rieder, Brodziak, Kassian.

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Ekman-Larsson, Hjalmarsson, Chychrun, Ljubuškin, Oesterle, Goligoski – Keller, Weal, Stepan – Fischer, Pánik, Hinostroza – Galchenyuk, Cousins, Garland – Crouse, Kempe, J. Archibald.

Rozhodčí: Furlatt, Dwyer – Miller, Driscol

Diváci: 18 347

06:46 EDM 1:0 McDavid (Rattie)
21:16 ARI 1:1 Oesterle (Crouse, Kempe)
21:16 EDM 2 HL zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva
23:08 ARI 1:2 Garland (Oesterle, Galchenyuk)
37:00 EDM 2:2 K. Russell (Nugent-Hopkins, Lucic)