19.12.2018, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.4 3.83 2.59 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Hertl (SJS) 0+2, 0 střel, čas na ledě 17:32
Lukáš Radil (SJS) 1+1, 1 střela, čas na ledě 12:33
Radim Šimek (SJS) 0+2, 1 střela, čas na ledě 14:50 (04:34:36)
Tři hvězdy utkání:

1. Logan Couture (SJS) 2+0
2. Tomáš Hertl (SJS) 0+2
3. Radim Šimek (SJS) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 26-25; Zablokované střely: 16-14; Vhazování: 48%-52%; Hity: 21-10; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 7-5.
San Jose vyhrálo na ledě Minnesoty a dokázalo prodloužit nejdelší letošní vítěznou sérii na pět zápasů. O osudu utkání v Xcel Energy Center rozhodla druhá třetina, když se uprostřed zápasu během pouhých 29 sekund prosadili Logan Couture a Joe Pavelski. Logan Couture se na začátku třetí třetiny prosadil podruhé, mnohem důležitějším faktem ale je, že se pod všechny tři góly podepsali čeští hokejisté. Radim Šimek a Tomáš Hertl zaznamenali dvě asistence, zatímco Lukáš Radil jednu a k tomu gól, a všichni tři prožili v dresu Sharks fantastickou noc. Konečný výsledek zápasu. Minnesota Wild 0 San Jose Sharks 4.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:45

57:45 Lukáš RADIL - 0:4

57:45

San Jose právě vstřelilo branku!
LUKÁŠ RADIL využil špatné zpětné přihrávky Wild od střídaček a od modré čáry střelou zápěstím zamířil pod horní tyč prázdné brány!

57:20

Devan Dubnyk naskočil na střídačku a Wild zkouší vstřelit gól při hře bez brankáře!

56:59

Sharks zuby nehty udrželi útočnou modrou čáru, nakonec se ale stejně k ohrožení brány Wild nedostali.

55:10

55:10 Ani Koivu nedokázal Martina Jonese připravit o nulu!

55:10

Mikko Koivu si najel do mezikruží na přihrávku z pravého kruhu pro vhazování a už zvedal ruce nad hlavu, jenže Martin Jones dokázal puk zastavit vyrážečkou, přestože mu mířil do protipohybu, a následná dorážka kapitána Wild byla zablokována! Další spektakulární zákrok brankáře San Jose, který zřejmě udrží nulu!

54:31

Jason Zucker si sjížděl z levého kruhu nebezpečně před bránu, Justin Braun mu ale dokázal puk vypíchnout a do zakončení útočníka Wild nepustil.

54:01

Wild se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje další reklamní přestávka.

52:30

Radim Šimek se ocitl na bodu pravého kruhu ve slibné střelecké pozici a mohl ke dvěma asistencím přidat gól, jenže střelou zápěstím našel pouze hruď Devana Dubnyka, který puk podržel, a následuje reklamní přestávka.

51:49

Erik Karlsson na pravém křídle vystřelil od modré čáry, jeho střela zápěstím ale na bránu neprošla.

51:22

Hra je ve třetí části hodně plynulá a minimálně se přerušuje. Sharks mají vývoj pod kontrolou a vedou 3:0.

50:30

Jason Zucker si najel do mezikruží na krásnou přihrávku zpoza brány a poté ji rychlou střelou přestřelil.

0:4

Branky a nahrávky: 30. Couture (Radil, R. Šimek), 31. Pavelski (Hertl, R. Šimek), 41. Couture (Hertl, E. Karlsson), 58. Radil

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Prosser – Greenway, E. Staal, Mikael Granlund – Zucker, M. Koivu (C), Kunin – Parise (A), Coyle, Niederreiter – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Fehr. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – R. Šimek, Burns, Dillon, E. Karlsson, Vlasic, Braun – E. Kane, Pavelski (C), Donskoi – Hertl, Couture (A), Meier – Sörensen, J. Thornton (A), Labanc – Goodrow, Radil, M. Karlsson. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Ian Walsh. Čároví: Kiel Murchison, Mark Shewchyk

Diváci: 18870

25:05 SJS 5 Meier, bitka