Chance liga

HC Dukla Jihlava – AZ Havířov

2:1

konec (0:1, 0:0, 2:0)

17.12.2018, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 36. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.4 5.5 5.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 1 389 diváků. (19:48:12)
Je konec! Havířov teda závěr utkání psychicky moc nezvládl, nejprve trenér Režnar velice ošemetně podal ruku trenéru Vlkovi, hráči následně velice ledabyle odevzdali své ruce jihlavským hráčům. Tiskovka tak bude určitě zajímavá... Ale nyní k hodnocení zápasu. Tři body pro Duklu z tohoto utkání mají cenu zlata a příchuť těžkého boje. Jihlava otočila zápas až v posledních sedmi minutách. Nejprve po krásné kombinaci v oslabení srovnal v 53. minutě Matěj Pekr. Havířov nezvládl závěr zápasu, nejprve šel do oslabení po špatném střídání, 68 sekund před koncem pak bylo oslabení hned dvojnásobné. To zužitkovala Dukla díky Janu Holému v čase 59:01 a rozhodla o ubojované výhře 2:1 nad nepříjemným Havířovem. Z mé strany je to dnes vše, po padesáti minutách hry by takové drama čekal asi málokdo. Přeji vám hezký zbytek pondělí a v sobotu se z regionálního souboje budu těšit napočtenou!

59:40

Havířov hraje stále v oslabení, avšak zkouší hru v šesti!

59:01

59:01 Jan HOLÝ - 2:1

59:01

Dukla právě vstřelila branku!
59:01.7, Dukla otáčí vývoj zápasu a je to možná dost klíčový gól! Přesilovka 5 na 3 byla sehraná jednoduše. Mezi obránci, na pravé křídlo Čachotskému, zpět mezi obránce a na JANA HOLÉHO, který to vzal na sebe a bombou do levého vinglu rozparádil tribuny! Asistence: Miha Štebih, Tomáš Čachotský.

58:52

68 sekund do konce, Havířov jde do tří! Veselý se dopustil na Skořepovi podrážení a Dukla má přesilovku 5 na 3!

58:40

Seman ve zmatku uprostřed pásma našel puk a vyhodil ho až za Brože.

58:17

103 sekund před koncem může Jihlava rozhodnout za tři body! Havířov totálně nezvládl střídání, kdy jednu chvíli měl na ledě sedm hráčů, čehož si všiml i čárový sudí a odpískal přestupek příliš mnoho hráčů na ledě. Trest jde odsedět Bednář.

57:25

Skořepa to vzal v útočném pásmu na sebe a z pravého kruhu prozkoušel Lukáše, ten byl však připraven a poradil si betonem.

55:55

Čachotský měl možnost dorážet do branky, když Vála tvrdě vypálil přes bloky a Lukáš vyrazil před sebe, avšak domácí #90 měla těžkou pozici a byla už moc z úhlu.

54:47

Zeman už neviděl Harkabuse, který mu odjížděl z levého křídla na střed. Proto Jihlava v útočném pásmu puk ztratila a Havířov šel do brejku, ten ale nedopadl dobře.

54:28

Gól = několik decibelů navíc. Jihlava rázem přepla, dala si energetický nápoj v podobě piva Ježek a je lepší tým. Nyní se Lukáš musel činit po střele od Werbika, ale poradil si a je tu komerční přestávka.

53:35

Jihlava je v totálním tlaku po gólu! Druhá útočná formace drží hosty pod zámkem a Havířov absolutně vypadl z role.

52:38

52:38 Matěj PEKR - 1:1

52:38

Dvě sekundy před koncem oslabení Jihlava srovnává! A tohle byl vskutku parádní gól po kombinaci. Anděl vybojoval u pravého mantinelu puk a rychle nahrál na modrou Holému. Ten však místo střely nahrál najetému MATĚJI PEKROVI na pravém kruhu, který si obkroužil brankoviště, nechal odklouzat Lukáše z branky a zakončil do prázdné! Asistence: Jan Holý, Lukáš Anděl.

51:59

Harkabus neměl rychlost na pravém křídle k tomu, aby se dostal do samostatného úniku, přesto střílel kousek za modrou čárou a rozvlnil boční síť.

51:16

Rašner se dostal do velice nadějné pozice na střelu, jeho pokus vykryl ale Brož. My se spíš věnujme tomu, co se na hřišti děje nyní. Do obličeje dostal pukem přímo Procházka, byla k němu okamžitě volána pomoc. Po chvíli se s ručníkem na ústech zvedá a jede sám na střídačku, což je dobrá zpráva.

50:40

Dukla jde do oslabení. Dá se říci, že zbytečného. Čachotský v útočném pásmu zasáhl loktem Pořízka do obličeje a dostává dvě minuty za napadení.

2:1

Branky a nahrávky: 53. Pekr (J. Holý, Anděl), 60. J. Holý (Štebih, Čachotský) – 7. Kotala (Kachyňa)

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – J. Pohl, J. Holý, Štebih, Půža, Štindl, Vála, Černohorský – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Jiránek (A), Werbik, T. Havránek – Harkabus, M. Hlinka, Hrníčko.

AZ Havířov: Lukáš (Matoušek) – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Rašner, Kachyňa, Zdeněk – O. Procházka, F. Seman (A), Rehuš – Gřeš, Pořízek, R. Veselý – Maruna (C), Haas (A), Kotala – Pawliczek, Žukenov, L. Bednář.

Rozhodčí: Pražák, Vrba – Polonyi, Oudes

Diváci: 1 389

06:04 HAV 0:1 Kotala (Kachyňa)
07:36 JIH 2 J. Pohl, hákování
14:49 HAV 2 Haas, podrážení
21:35 HAV 2 Gřeš, podrážení