5:1

konec (3:0, 1:1, 1:0)

13.10.2018, 20:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 3.09 3.96 2.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:52:45)

Trestné minuty: 10:2
Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z povedeného výkonu a hlavně ze dvou bodů do tabulky. Třetí třetina nepřinesla až tak pohledný hokej a dlouho se čekalo na kloudnou akci. Hostům se vůbec nedařilo vymyslet akce, které by mohly vést ke snížení a na začátku 52. minuty naopak inkasovali po tvrdé ráně Chrise Widemana od modré čáry. Jak se později ukázalo, byla to poslední trefa tohoto duelu a Ottawa tak zvítězila hladce 5:1.

59:40

Ještě jedno vyloučení na straně Ottawy, dvě minuty za sekání dostal Colin White.

59:33

Výpad domácích byl zastaven a zaútočit zkusil Ilja Kovalčuk. Jenže ani on neuspěl a byl odzbrojen ve středním pásmu.

58:01

Z levé strany nasadil k prudkému švihu Ryan, Budaj byl však v dobrém postavení a puk vyrazil. Možná to chtělo přihrávku na Ducheneho.

57:30

Na druhé straně vystřelil od modré Doughty, ale ani tentokrát to neklaplo. Anderson vyrazil.

56:18

Zmatek před Budajem, Tkachuk se snažil sklepnut puk ze vzduchu, hosté se dokázali ubránit a vytlačit puk z brankoviště.

55:57

Definitivně mohl rozhodnout Pääjärvi, který dostal přihrávku do jízdy, Budaj jeho švih ale zvládl vyrazit mimo ledovou plochu.

55:22

Kopitarova rána byla až příliš vysoká, dnes to hostům opravdu nejde.

54:41

Další akce Los Angeles byla přerušena hvizdem čárového – postavení mimo hru.

53:54

Muzzinův švih skončil na zadním mantinelu, Ottawa se hravě osvobodila.

52:25

Pearson se u levého mantinelu parádně uvolnil a z nulového úhlu hledal na brankovišti Kovalčuka. Akce v plné rychlosti úspěch nepřinesla, puk je daleko od Andersonovy branky.

51:56

Hosté to ale rozhodně nebalí, zkouší se ihned snížit a vykřesat alespoň nějakou naději.

5:1

Branky a nahrávky: 7. Tierney (DeMelo, Chabot), 12. Ch. Wideman (B. Tkachuk, Bødker), 17. Mark Stone (Duchene, Chabot), 31. White (Lajoie, Jaroš), 52. Ch. Wideman (Duchene, B. Tkachuk) – 36. Lewis (Doughty, Muzzin)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – DeMelo, Chabot, Ch. Wideman, Borowiecki, Harpur, Lajoie, Jaroš – White, Duchene (A), Bødker – Mark Stone (A), Z. Smith (A), B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Pääjärvi – Carey, Pyatt.

Los Angeles Kings: J. Campbell (31. Budaj) – Doughty (A), Forbort, Martinez, Muzzin, LaDue, Phaneuf – Kovalčuk, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Kempe, Pearson – J. Carter (A), Amadio, Anderson-Dolan – Lewis, N. Thompson, Clifford.

Rozhodčí: O'Rourke, Hebert – Knorr, Murphy

Diváci: 15 355

06:29 OTT 1:0 Tierney (DeMelo, Chabot)
07:01 OTT 2 Mark Stone, držení
09:17 OTT 2 DeMelo, držení
11:50 OTT 2:0 Ch. Wideman (B. Tkachuk, Bødker)