konec (18:11)

22.09.2018, 18:00 • ROBE aréna • 3. kolo • Martin Petřek

Tipsport: 1.67 7.78 2.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

KH Kopřivnice – HC ROBE Zubří 31:25 (18:11)

V minulosti byli extraligoví házenkáři Zubří zvyklí svého rivala z Kopřivnice porážet, o víkendovém 3. kole ale tvrdě narazili a podruhé za sebou vyšli bodově na prázdno. Lepší vstup do utkání měli před bouřlivou diváckou kulisou kopřivničtí házenkáři, kteří si již v šestnácté minutě prvního poločasu dokázali vybudovat šestibrankové vedení, které narostlo až na poločasový rozdíl sedmi branek 18:11. Kopřivnice se v prvním poločase mohla opřít o skvěle fungující obranu podpořenou výbornými zákroky Žingora a také o výbornou práci v útoku. Náskok vybudovaný v prvním poločase si dokázala Kopřivnice pohlídat i ve druhém dějství a nakonec tak dokráčela k zasloužené výhře 31:25.

Pozápasové ohlasy:

Dušan Poloz, trenér HC Robe Zubří: "V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství. Možná se budu opakovat, ale chtěl bych říct, že opravdu budujeme nový tým a jde to poznat. V poločase jsme ztráceli na soupeře 7 branek, což už se těžko otáčí. Ve druhém poločase jsme sice měli nějaké světlé momenty, trochu se nám zlepšila obrana, získali jsme nějaké míče, ale na vítězství to dneska v žádném případě nebylo. Pokud naše systémy nezlepšíme a nezkvalitníme, tak to bude bohužel takhle pokračovat. Určitě se budeme snažit, ale nejsme schopní říct v jakém časovém horizontu to bude."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH Kopřivnice: " My jsme samozřejmě velice šťastní, že jsme doma dokázali porazit Zubří. Myslím si, že pro diváky to bylo dnes velice pěkné utkání, protože přijeli fanoušci ze Zubří a v hojné návštěvě přišli naši fanoušci. Odehráli jsme velice dobrý první poločas, kdy jsme si vytvořili náskok, který jsme už v průběhu druhého poločasu udržovali. Jsme opravdu rádi za dva body, protože porazit Zubří se nestává každý den."

Nejlepší střelci: Holbein Jan 8, Gřes Jan 5, Bukovský Marek 4/2, Hrstka Martin 7/5, Polášek Jiří 4, Přikryl Pavel 3. Sedmimetrové hody: 7/5 – 7/5. Vyloučení: 9:5. Diváci: 500 (21:26:08)

Konec zápasu. (31:25)

60

V právě probíhající poslední minutě utkání snižují Valaši ze Zubří na rozdíl šesti branek. (31:25)

59

Zuberský útok vybídl ke skórování Přikryla na křídle, který svůj let nad brankovištěm završil přesnou trefou na delší tyč. (31:24)

58

Kopřivnický bombér Brůna získal dostatek střeleckého sebevědomí a vyslal ze své parkety spojky prudkou ránu, která nalezla umístění mezi zuberským brankářem a jeho sítí. (31:23)

58

Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří. (30:23)

57

Kopřivnické spojky poslaly míč do rukou pivotmana Holbeina, který bezpečně unikl ze sevření bránících hráčů Zubří a s přehledem zakončil. (30:22)

56

Čtyři minuty před koncem utkání snižuje na rozdíl sedmi branek zuberský Přikryl. (29:22)

54

Marek Bukovský to vzal na devíti metrech na sebe a svou přesnou střeleckou rukou se trefuje mezi tři tyče. (29:21)

53

Martin Hrstka snižuje z nařízené sedmičky zuberské manko na rozdíl sedmi branek. (28:21)

52

Kopřivnický Adam Očkovič posílá domácí celek do osmibrankového vedení. (28:20)

51

Hosté zapojili nyní do hry křídla a skončilo to nádhernou brankou v podání Přikryla. (27:20)

50

Za bránění v brankovišti byl nařízen proti hostům sedmimetrový hod, který proměnil Jarda Petřík. (27:19)

48

Na konci rychlého útoku zuberských házenkářů měl šťastnou střeleckou ruku Polášek. (26:19)

47

Gól vstřelil tým KH Kopřivnice. (26:18)

46

Za zmaření jasné brankové příležitosti měli hosté k dispozici sedmimetrový hod, který zkušeně proměnil Hrstka. (25:18)

44

Honza Holbein vyhrál přetahovanou s obranou Zubří a nakonec se trefil mezi tři tyče. (25:17)

43

Odraženého balónu se na křídle zmocnil Martin Střelec a prosadil se střelou na delší tyč. (24:17)

31:25

KH ISMM Kopřivnice: Žingor, Chalupa – R. Brůna, Střelec, Jan Gřes, Čadra, Petřík, Holbein, Unger, Hardt, Fulnek, Jonák, Očkovič, Hanus, Bukovský.

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina, Orság – Dokoupil, Přikryl, Šustáček, M. Hrstka, Korbel, Janíček, Hybner, Pich, Tiller, Polášek, M. Weber, Š. Zeman, O. Číž.

Rozhodčí: Králíček, Letev