1:3

konec (0:3, 1:0, 0:0)

15.09.2018, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • 4. kolo • Daniel Doležal

Tipsport: 2.65 4.2 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ač byli ve třetí třetině aktivnější Přerovští, dalšího snížení už se nedočkali a dvěma tisícovkám diváků další branku nenabídli. Skórovat už se nepovedlo ani hostům a po bezbrankové třetí třetině tak berou na jih Čech všechny tři body za výhru 3:1. Tu si vysloužili díky povedené první třetině, kde domácí hráči hned ze startu zaspali a třikrát inkasovali.
Já se s vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u dalšího přenosu z MEO Arény. Napočtenou! (19:33:19)

59:38

Hra byla vykázána do středního pásma, dvaadvacet sekund už Zubrům zřejmě stačit nebude.

59:34

Puk teď opustil ledovou plochu a zamířil na hostující střídačku. Vhazování před Strmeněm.

59:19

Prospalova střídačka si teď vyžádala oddechový čas těsně před vhazováním.

59:19

Zakázané uvolnění hostů.

58:59

Tvrdá střela Goiše byla sražena, Motor se osvobozuje.

58:19

Zubrům už mnoho času na dvě branky nezbývá. Klimeš tak opustil brankoviště a uvolnil místo šestému hráči do pole.

58:00

Budějovická přesilovka je minulostí, domácí mužstvo hraje v plném počtu a zároveň byly rozehrány poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:10

Pavel Novák s Čermákem dotírali na brankovišti, Klimeš si ale mezi bruslemi kotouč stačil najít a zavčas jej přikryl.

56:22

Po přihrávce Gilberta se střelou ještě chvíli počkal Fillman, avšak minul.

56:00

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Karel Plášek ml. – 2 min., vysoká hůl).

54:45

Přihrávka Sikory na Procházku teď projela skrumáží hráčů, celou akci ale zastavuje posunutá branka Jana Strmeně.

53:43

Střely Paly i Černého skončily pouze na zadním mantinelu, Budějovice hrají v plném počtu.

53:09

Ofsajd Přerova.

52:44

Procházka našel od levého mantinelu rozjetého Navrátila, tomu ale prudký kotouč přeskočil hůl a Jihočeši se tak mohli osvobodit.

52:17

Domácí publikum teď žene své oblíbence za snížením pořádně hlasitě! Motor ale obětavě brání i leháním do střel.

51:43

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Doležal – 2 min., hákování).

50:59

Rachůnkova střela se srazila na levou tyč, kde zůstal nehlídaný Navrátil! Strmeňovi pomohla série odrazů, branková konstrukce i špička jeho brusle!

50:06

Útočnější jsou teď Hanáci, Motor se osvobodil po špatné přihrávce jen nakrátko. Kotouč je stále na domácích hokejkách.

49:29

Goiš se Sýkorou teď po chvíli zblízka zaměstnali Strmeně, ten puk schoval pod lapačku.

48:54

Dlouhé nahození Pavla Nováka bylo sraženo Klimešovou vyrážečkou do rohu kluziště.

48:03

Třetí třetina se aktuálně nese v duchu nekonečné přetahované o kotouč, oba brankáři příliš práce nemají.

47:13

A následuje ještě jeden.

47:01

Bojovnou náladu domácích kazí další ofsajd.

46:17

Zbořil z mezikruží jen těsně minul! MEO Arénou to jen zahučelo.

45:28

Goišův průnik následovala stahovačka Rachůnka. Ten, než však stihl zakončit, byl pohotovou obranou Motoru odzbrojen.

44:45

Přerov se v přesilové hře neprosadil, Budějovice budou brzy v plném počtu.

43:22

Ofsajd domácích.

43:02

Nakonec se tedy vylučovalo a zraněný Mikuláš Pohl zamířil do kabin.

43:02

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Babka – 2+2 min, vysoká hůl).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Pohl – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Patrik Mašín.

43:02

Na pomoc přichází i lékař. Mikuláš Pohl ale nakonec zvládne opustit led po svých, inkasoval zřejmě hokejkou soupeře do obličeje.

43:02

Na ledové ploše se teď v bolestech svíjí jeden z domácích hráčů, vylučovat se zřejmě nebude.

42:25

Plášek mladší žabičkou vybídl ke střele v ostrém úhlu stojícího Hejcmana, ten však branku minul. O chvíli později na modré napřáhl Černý, Strmeň kotouč ukryl a vhazovat se bude po jeho levici.

41:34

Babkova přihrávka nalezla Gilberta, jeho střela skončila pouze na zadním mantinelu.

41:08

Po vyhraném buly se snažil střílet Pšurný, trefil ale bránícího hráče.

41:05

Motor se teď dvakrát dopustil zakázaného uvolnění.

40:39

Novotný dobře zareagoval ve složité situaci. Možnou gólovou přihrávku stihl odehrát mimo dosah Budějovických.

40:07

Kotouč vyhráli Budějovičtí, už jsou ale na puku domácí.

40:01

Druhá třetina zaznamenala vzestup domácích hokejek a srovnání hry. Autorem její jediné branky se ve 27. minutě stal Milan Procházka, čímž mužstvu Přerova výrazně pomohl ke zlepšení herního projevu. Ten měl ve druhé půli periody velkou příležitost dotáhnout se na Budějovice v podobě dlouhé přesilové hry, která byla jednu chvíli i znásobena. Avšak neuspěl a do kabin se tak míří za stavu 1:3. Poslední třetina začne přibližně v 18:51.

40:00

39:40

Trojice Martin Novák – Endál – Gillbert teď Zubrům pořádně zavařila! Ležícího Klimeše ale ve zmatku nikdo z nich nepřekonal.

39:02

Motor v plném počtu.

38:02

Černého tah od modré skončil na vyrážečce gólmana, o kotouč se bojuje v rohu obranného pásma Budějovic.

37:36

Část publika už se radovala, rozjetý Navrátil však trefuje pouze boční síť.

37:02

První dvě minuty z Pavlinova trestu už uplynuly.

36:50

Icing Zubrů.

36:32

Novotného střelu šikovně tečoval Pšurný. Kotouč skončil na betonu hostujícího brankáře.

36:23

Procházka v útočném pásmu přenechal puk Sikorovi, který si vyjel na střelu. Pohotový Strmeň jeho pokus chytil.

35:37

Pala střílel, Černý se natlačil k bráně za úmyslem dorážky a Strmeň ukrývá kotouč. Menší roztržka po přerušení brzy skončila, stejně jako přerovská přesilová hra 5 na 3.

35:02

Přerov teď čeká 35 vteřin dvojnásobné výhody!

35:02

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Žiga Pavlin – 2+2 min., vysoká hůl).

33:57

Sikorovi nevyšla střela z první, kotouč klouzající se po ledě k bráně dojel bez parametrů, které by Strmeně ohrožovaly.

33:37

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Cody Bradley – 2 min., sekání).

33:19

Bradley se zpoza branky objevil na levé Klimešově tyči, leč bez gólového konce.

32:59

Plášil nahazoval puk na Klimeše, ten zřejmě nic moc neviděl, zvládl jej ale vyrazit do strany.

32:54

Hlavní sudí teď odvolal původní verdikt, který by poslal domácího Martina Novotného na trestnou lavici za sevření puku. Počet hráčů na ledě se tedy měnit nebude.

32:16

Teď se hosté dopouštějí pro změnu ofsajdu.

31:32

Bradley vykázán z vhazování, nahrazuje jej Zdeněk Doležal.

31:32

A nyní se dopouští zakázaného uvolnění.

31:04

Motor hraje v plném počtu.

30:58

Po Pláškově střele se k dorážce z ostrého úhlu dostal Hejcman, puk ale brankovištěm pouze projel, aniž by zamířili za červenou čáru!

30:01

První minuta přerovské přesilovky nic nenabídla, paradoxně se hra drží v jejich pásmu. Hosté jsou totiž šikovně vysunutí až za půlkou hřiště.

29:04

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Kutlák – 2 min., sekání).

29:01

Pšurný perfektně oklamal obránce svým pohybem, po zaseknutí našel najíždějícího Procházku, který mířil na levou tyč! Tu však Strmeň zvládl pohlídat při přesunu pravým betonem!

28:09

Fillman zpoza brány předal puk Martinovi Novákovi, ze souboje vychází vítězně brankář Klimeš.

27:47

Navrátil po vyhraném buly nezvládl vystřelit na bránu z mezikruží ani natřikrát. Motor všechny jeho pokusy dobře zblokoval.

27:41

Komerční přestávka.

27:27

Přerov se vstřeleným gólem vrací do hry a zaměstnává budějovickou obranu více než doposud.

26:10

26:10 Milan PROCHÁZKA - 1:3

26:10

Přerov právě vstřelil branku!
MILAN PROCHÁZKA projel pásmem podél pravého mantinelu, vystřelil na brankáře bekhendem a tomu kotouč při zákroku propadl mezi rukou a betonem! Puk se poté zastavil těsně před brankovou čárou, odkud ho zkušený forvard s číslem 40 zasunul mezi tři tyče!
Asistence: Jiří Goiš, Patrik Mašín.

25:45

Černý dlouhým pasem rozehrál na Goiše, po jeho doteku jsou ale u kotouče znovu hosté.

25:10

Zubři neúspěšní, Motor může založit akci.

25:01

Bude se vhazovat po Strmeňově pravé ruce.

24:23

Po úmyslném ofsajdu domácích se hra na dobrých dvacet vteřin zdržela v rohu kluziště.

23:10

Velká šance Zubrů! Nejprve se snažil prosadit ze skvělého místa Rachůnek, ale neúspěšně. Následoval jej Procházka, během čehož se Strmeň ocitl úplně mimo brankoviště! Zubři ale se střelbou otáleli a snížení se zatím nedočkali.

21:40

Goiš se snažil procpat puk u pravé tyče, ale neuspěl. Puk se pak z jeho hole dostal k Hejcmanovi, který měl sice dobrou pozici, ale potřeboval by držet hokejku na opačnou stranu k pohodlnějšímu zakončení.

21:25

Pšurný si vybruslil mezi kruhy, jeho ztečovaná střela pouze obloučkem zapadla do lapačky Strmeně.

20:47

Teď už ale mohou začít s útokem. Sikora pálil po nahrávce Pšurného.

20:35

Do pásma se zatím s první přesilovou hrou nedostali. Zabránilo jim v tom druhé postavení mimo hru v řadě.

20:02

Buly vítězně pro domácí hokejisty.

20:01

První dějství se mnohem lépe vyvedlo hostům z Českých Budějovic, kteří se postarali o všechny tři branky, které se na světelné tabuli rozsvítily. Zubři zaspali začátek zápasu a už v první minutě inkasovali zásluhou Martina Nováka. Už o dvě minuty později se před Klimešem zjevil Lukáš Endál a zvýšil manko Přerova o druhou branku. V půli třetiny přidal třetí přesný zásah Motoru Cody Bradley a stanovil skóre první třetiny na 3:0 z pohledu vedoucích. Těm, oproti soupeři, zatím vychází velká většina zakládaných akcí. Druhá třetina začne přibližně v 17:55.

20:00

19:40

Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Doktor – 2 min., sekání).

18:50

Sikorova přihrávka pásmem nenalezla adresáta, mohla z toho být pěkná příležitost pro Zubry.

18:05

O kotouč se nyní bojovalo za budějovickou klecí, hra už je ale ve středním pásmu na hokejkách Motoru.

17:29

Ránu Vydaraného od modré čáry ukryl Klimeš na své hrudi. Následuje krátká komerční přestávka.

16:59

Čermák po icingu Budějovic jen vyvezl kotouč za polovinu kluziště a dopřál své pětce střídání.

16:44

Zubři už hrají v plném počtu.

15:54

Goiš po přiklepnutí Pšurného střílel z levé strany, ale trefil jen boční síť!

15:35

Budějovice dobře kombinují, ke střele se však nikdo z hostů neodhodlal a nakonec přichází o pásmo.

14:40

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radomír Pala – 2 min., vysoká hůl).

14:08

Černý šikovně odstavil Dančišina, který se snažil dostat s kotoučem blíže k přerovské bráně.

13:41

Hra se však stále zdržuje v přerovské obranné třetině.

13:10

Zakázané uvolnění domácích, ti už jsou v plném počtu.

12:32

Endálovi se úplně odkryla levá strana klece, střelou z první z nelehké pozice ale brankovou konstrukci hrubě minul.

11:51

Bradley ztratil hokejku u modré čáry, díky čemuž se Přerov osvobodil a mohl v klidu vystřídat.

11:34

Další zmatek před Klimešem! Z otočky se pokoušel střílet Čermák, následující vteřiny ale patřily přerovskému brankáři.

11:21

Žiga Pavlin střílel po vyhraném buly, Klimeš zasahuje.

11:16

Pavlinovo zakončení mezi betony nevyšlo! Klimeš zasáhl betonem.

11:16

Bylo nařízenou trestné střílení po faulu na Pavlina, který byl zahákován Novotným!

10:57

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Patrik Mašín.

10:20

10:20 Cody BRADLEY - 0:3

10:20

České Budějovice právě vstřelily branku!
Přetahovaná o kotouč se přesunula z rohu kluziště za Klimešovu branku, odkud hostující Doležal s dotírajícím bekem na zádech dostal kotouč na pravou tyč a CODY BRADLEY jej zametl za Klimeše pro dnešek potřetí.
Asistence: Zdeněk Doležal.

08:05

Rána Paly po vyhraném buly v útočné třetině byla jen těsně vedle ztečována Sýkorou! Motor si teď mohl oddechnout.

07:51

Rachůnek šikovně našel kapitána domácích Tomáše Sýkoru, který pas tak tak zpracoval a ještě stihl z levého kruhu vystřelit. Strmeň si připisuje další dobrý zákrok.

06:27

Doležal byl v přečíslení s Bradleym, druhý jmenovaný zakončoval jen jemným dotekem hole těsně vedle branky.

06:17

Sikora využil chybující defenzivy hostů, sjel si s kotoučem do mezikruží a vyslal na Strmeně střelu zápěstím. Brankář hostů si poradil lapačkou.

05:36

Po Pláškově přihrávce střílel nápřahem z levého kruhu Rachůnek, ale klec minul. Tentýž hráč se o pár vteřin později dostal k dalšímu střeleckému pokusu, Strmeň kotouč lapil a následuje vhazování po jeho pravici.

05:09

Moučka vybídl Procházku do útoku žabkou, ten skákavý kotouč sice zpracoval, jeho střelu ale hosté zblokovali do ochranné sítě.

04:56

Icing Přerova.

04:10

Zdeněk Doležal měl dobrou příležitost před Klimešem, když si rukou zpracoval kotouč a pohotově pálil. Budějovice Zubry drží pod tlakem. Ti jsou špatným startem jako opaření.

02:58

02:58 Lukáš ENDÁL - 0:2

02:58

A Budějovice trestají domácí chybu! Po buly v obranném pásmu přišla zpoza brány přihrávka z hole Martina Nováka na LUKÁŠE ENDÁLA, který byl v mezikruží úplně sám a překonal Klimeše střelou k pravé tyči.
Asistence: Martin Novák, Mitchell Fillman.

02:24

Pohlova střela od modré čáry skončila hned na prvním bránícím soupeři. Žiga poté vyrazil do útoku a Klimeše otestoval bekhendovou střelou.

00:43

Z budějovické střely se po Klimešově zásahu strhl před brankou závar, z něhož kotouč vydoloval MARTIN NOVÁK a zasunul kotouč pohotově za ležícího Klimeše. První branka přišla opravdu rychle.
Asistence: David Gillbert, Lukáš Endál.

00:39

00:39 Martin NOVÁK - 0:1

00:22

A hned po buly v útočném pásmu jej otestoval Pavel Pýcha. Klimeš vyráží.

00:10

Brankář Klimeš si připisuje první zásah po budějovickém nahození ze středního pásma.

00:01

Utkání každou chvílí začne. Domácí Zubři nastoupí v modré variantě dresů, Motor ve žluté.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – Pala (A), M. Pohl, M. Novotný, Zbořil, Padrnos, R. Černý, Malina – Rachůnek, T. Sýkora (C), Plášek – Milan Procházka (A), Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka, Mašín.

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Kváča) – Kutlák (C), Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený (A), Plášil – Čermák (A), Doktor, Babka – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, P. Novák – Heřman, Bradley, Z. Doležal.

Rozhodčí: Cabák, Vrba – Měkýš, Otáhal.
Vzájemné zápasy v minulé sezoně

13. kolo, 14. 10. 2017: České Budějovice – Přerov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
26. kolo, 25. 11. 2017: Přerov – České Budějovice 3:2sn (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0)
39. kolo, 13. 1. 2018: České Budějovice – Přerov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
52. kolo, 24. 2. 2018: Přerov – České Budějovice 5:3 (0:1, 4:0, 1:2)
HC ZUBR Přerov
Přerov zůstává jediným stoprocentním týmem druhé nejvyšší soutěže. V jejím pořadí figuruje o pozici před Motorem čtvrtý, stejně jako Jihočeši dosud získal šest bodů. Stačily mu k tomu však pouze dva zápasy, v domácí premiéře pokořil Jihlavu 5:4 a pak prostřednictvím výhry 4:2 odvezl všechny body z pražského Edenu. Ve třetím kole měli Zubři volno, na přípravu na zápas s Českými Budějovicemi se jim tak naskytlo o něco více času. Týmovému bodování Hanáků vévodí útočník Matouš Kratochvil, který Slavii nasázel hattrick a celkově si už přišel na čtyři branky a jednu asistenci.
ČEZ Motor České Budějovice
Českým Budějovicím patří po třech kolech Chance ligy pátá příčka tabulky, na kontě mají šest bodů. Nejprve si doma poradily s Benátkami nad Jizerou 5:1, pak ale utrpěly vysokou porážku 0:7 na ledě Dukly Jihlava. Chuť si svěřenci trenéra Václava Prospala spravili před vlastním publikem proti pražské Slavii, kterou zdolali 5:0. Nejvíce kanadských bodů z kádru Motoru má zatím na kontě slovinský obránce Žiga Pavlin, a to čtyři za tři góly a jednu asistenci.
Krásný sobotní podvečer z přerovské MEO Arény. V rámci čtvrtého kola Chance ligy se tu uskuteční zápas mezi domácím HC ZUBR Přerov a hosty z ČEZ Motor České Budějovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1:3

Branky a nahrávky: 27. Milan Procházka (Goiš, Mašín) – 1. M. Novák (Gilbert, Endál), 3. Endál (M. Novák, Fillman), 11. Bradley (Z. Doležal)

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – Pala (A), M. Pohl, M. Novotný, Zbořil, Padrnos, R. Černý, Malina – Rachůnek, T. Sýkora (C), Plášek ml. – Milan Procházka (A), Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Moučka, Mašín.

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Kváča) – Kutlák (C), Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený (A), Plášil – Čermák (A), Doktor, Babka – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, P. Novák – Heřman, Bradley, Z. Doležal.

Rozhodčí: Cabák, Vrba – Měkýš, Otáhal

00:43 CEB 0:1 M. Novák (Gilbert, Endál)
02:58 CEB 0:2 Endál (M. Novák, Fillman)
10:20 CEB 0:3 Bradley (Z. Doležal)
10:57 PRE 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Mašín
11:16 PRE TS M. Novotný, hákování