ME v plážovém volejbale žen

Ukolovová, Birlovová – Hermannová, Sluková

0:2

konec (13:21, 17:21)

20.07.2018, 18:30 • Haag (Nizozemsko) • Čtvrtfinále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

17:21

V zátřejším semifinále se Češky od 16 hodin utkají s vítězkami večerního zápasu z Rotterdamu mezi španelskou dvojicí Lobatová/Amarantová a Holanďankami Keizerová/Meppelinková. Favoritkami tohoto zápasu jsou bezpochyby domácí Holanďanky, které už Hermannovou se Slukovou porazily v základní skupině, v semifinále by ale mohl nastat čas k odplatě. (19:15:05)

17:21

Jednoznačný průběh mělo první čtvrtfinále evropského šampionátu plážových volejbalistek. Barbora Hermannová s Markétou Slukovou snadno vyhrály první set 21:13, ve druhém pak musely dotahovat tříbodovou ztrátu, to se jim ale podařilo s bravurou a průběh setu otočily až ke čtyřbodovému vítězství.

17:21

Druhý set skončil.

17:21

17:21 Závěrečná rozehra zápasu.

17:21

Dobojováno! Markéta Sluková nejdříve nepřekonala blokující Ukolovovou, Hermannová ale udržela míč ve hře a pak sama zakončila rozehru i celý zápas!

17:20

První mečbol odvrací sama Barbora Hermannová podáním do sítě.

16:20

První útok Slukové Rusky skvěle ubránily, na další útok už ale nedokázaly reagovat.

16:19

Sluková následně kazí podání, dlouhou sérií ale výrazně přiblížila český pár k postupu do semifinále.

15:19

Další výborné podání Slukové zahnala Rusky mimo kurt a Barbora Hermannová po rychlé akci snadno zakončila.

15:18

Markéta Sluková boduje po další úspěšné obraně českého týmu!

15:17

Markéta Sluková přidává další bod přímo z podání a česká dvojice už vede o dva body!

Oddechový čas pro ruskou dvojici.

15:16

Těsný aut z podání Ukolovové.

15:15

Teď už se znovu podařilo podat na Ukolovou, ta ale boduje útokem po lajně.

14:15

Barbora Hermannová nadále povětšinou volí šikovnost místo razance a také tentokrát úspěšně.

14:14

Sluková dalším podáním vybídla Birlovovou, což nebylo dobré řešení, protože tvrdý útok Rusky se zatím českému týmu nedaří bránit.

13:14

Další eso Markéty Slukové o pásku sítě! Česká hráčka zaznamenává své už páté eso v průběhu zápasu.

13:13

Barbora Hermannová zvolila technický úder a také boduje.

13:12

Výjimečně si zaútočila také Jekatěrina Birlovová a za její prudkou smečí se Češky jen podívaly.

12:12

S vypětím všech sil Rusky ubránily Slukovou, na útok Hermannové už odpověď nenašly.