Mistrovství světa

Rusko – Kanada

4:5

po prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)

17.05.2018, 16:15 • Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst) • Čtvrtfinále • Sanny Muharem (@SannyMuharem)

: 3.75 4.75 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas končí, Kanada postupuje. Nutno však říci, že jsme viděli naprosto skvělé klání, kde si oba týmy zasloužily postoupit. Možné to však není, a tak se Rusko s turnajem loučí. Víc takových zápasů na šampionátu!

Nejlepší hráči:

Pavel Dacjuk (RUS) – Ryan Nugent-Hopkins (CAN)

To je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost. (18:44:02)

65:57

65:57 Ryan O'REILLY - 4:5

65:57

Kanada právě vstřelila branku!
Je rozhodnutp! RYAN O'REILLY se přece jen dočkal, když po nahrávce Connora McDavida nasměroval hůl tak, aby puk skončil za bezmocným Šesťorkinem. Asistence: Connor McDavid, Aaron Ekblad.

65:39

O'Reilly se snažil doslova procpat puk za brankovou čáru, ale Šesťorkin byl proti. Poté se strhl závar v ruském brankovišti.

65:10

Aaron Akblad při střele od modré čáry zlomil hůl!

64:48

Pavel Dacjuk málem rozhodl v oslabení tři na čtyři, přesprintoval i přes jeho věk dva kanadské hráče a poté vystřelil, Kuemper zasahuje.

63:35

Kanada cítí příležitost rozhodnout, bere si time-out.

63:35

Kirill Kaprizov oslabí svůj celek, když si půjde posedět na dvě minuty, od hlavního rozhodčího dostává menší trest za sekání.

63:02

Kanada bude hrát přesilovku, zatím je tu signalizovaná výhoda...

62:14

Sergej Andronov mířil jen těsně mimo bránu Kanady!

61:22

Ryan O'Reilly táhl rychlý protiútok Kanady, stál i na jeho konci, když vystřelil na Šesťorkina. Ruský gólman vyráží mimo tři tyče.

60:50

Začíná se hodně opatrně, oba týmy vyčkávají ve středním pásmu.

60:01

Hrát se bude deset minut, pokud se ani tehdy nerozhodne, na řadu přijdou nájezdy. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

60:01

Vše je připraveno, jdeme do prodloužení!
Šedesát minut hry tohoto fantastického zápasu vítěze neurčilo, a tak budeme svědky prodloužení. V poslední třetině to byly opět skvělé momenty, které tady diváky v kodaňské Royal Areně baví!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

4:5

Branky a nahrávky: 33. A. Michejev (Anisimov, N. Zajcev), 38. Barabanov (Dadonov), 49. N. Zajcev (Sošnikov), 55. Anisimov (Grigorenko, N. Zajcev) – 5. Parayko (McDavid, Eberle), 32. Nugent-Hopkins (McDavid, Parayko), 48. Turris (Schwartz), 53. Dubois (Jost), 66. R. O'Reilly (McDavid, Ekblad)

Rusko: Šesťorkin (Košečkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Běreglazov, Chafizullin – N. Gusev, Dacjuk (C), Kaprizov – Grigorenko, Anisimov, Bučněvič – Barabanov, Kablukov, Dadonov (A) – Sošnikov, Andronov (A), A. Michejev – Šalunov.

Kanada: Kuemper (McElhinney) – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, R. Murray, Nurse, Pulock – Schwartz, Turris, R. O'Reilly (A) – Nugent-Hopkins, McDavid (C), B. Schenn (A) – Jost, Dubois, Jo. Bailey – Horvat, Barzal, Pageau – Eberle.

Rozhodčí: Lemelin (AUT), Rantala (FIN) – Oliber (USA), Sormunen (FIN)