Play-off NHL

Colorado Avalanche – Nashville Predators

2:3

konec (0:1, 0:2, 2:0) Stav série: 1:3

19.04.2018, 04:00 • Pepsi Center, Denver • Čtvrtfinále Z. konference • Martin Augustin (@ogy_16)

Tři hvězdy utkání:
1. Filip Forsberg (NSH) 1+1
2. Gabriel Landeskog (COL) 1+0
3. Mattias Ekholm (NSH) 0+2 (06:56:32)
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:34 (8:15, 14:11, 11:8)
Zblokované střely – 14:18
Vyhraná vhazování – 22:35
Trestné minuty – 10:14
Hity – 36:30
Hokejisté Colorada ještě ve třetí třetině zápas pořádně zdramatizovali, ale svou stíhací jízdu už nedotáhli do konce. Nashville tak vítězí 3:2 a v sérii vede 3:1 na zápasy. Do závěrečné dvacetiminutovky domácí nastupovali s tříbrankovým mankem. Do zápasu je ale vrátil ve 46. minutě v přesilovce 5 na 3 Gabriel Landeskog a devět minut před koncem snižoval na rozdíl jediného zásahu Alexander Kerfoot. Laviny v závěru tlačily a byly blízko prodloužení. V největší šanci však trefil Colin Wilson jen tyčku.

59:58

Závěrečná rána Tysona Josta končí na zadním mantinelu, hosté dnes vyhrají!

59:27

Nyní vyhodil šikovně Subban. Puk se doklouzal do obranného pásma Lavin.

59:14

Sissons dostává puk do středního pásma.

58:45

Teď už domácí hrají bez gólmana!

58:28

Andrew Hammond už hledí na střídačku, zatím ale zůstává v brance.

57:51

57:51 Wilson měl na holi vyrovnání, Rinnemu pomohla tyčka.

57:51

Po střele Barbieriho měl vyrovnání na holi Colin Wilson. Ten trefil zblízka tyčku!

57:31

Colton Sissons zaútočil po pravém křídle a vyzkoušel Hammonda. Ten vyráží.

56:41

Hru ale zklidňuje za brankou P. K. Subban.

56:01

Do konce třetí třetiny zbývají čtyři minuty. Čas pro závěrečný tlak Lavin.

55:11

Domácí zastavilo postavení mimo hru.

54:54

Austin Watson obkroužil domácí klec a pokusil se zakončit. Hammond si pokryl prostor u své tyčky.

54:43

Nyní puk vypadl ze hřiště. Následuje reklamní přestávka.

2:3

Branky a nahrávky: 46. Landeskog (Jost, Barrie), 52. Kerfoot (Nieto, Zadorov) – 16. F. Forsberg (Johansen, Ekholm), 28. Sissons (F. Forsberg, Ekholm), 32. C. Smith (Watson)

Colorado Avalanche: J. Bernier (41. Hammond) – Barrie, Zadorov, Barberio, Nemeth, Warsofsky, Siemens – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Andrighetto, Kerfoot, Jost – Comeau (A), Söderberg, Nieto – G. Bourque, Compher, C. Wilson.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm (A), Irwin, Jemelin – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – C. Smith, Turris, Fiala – Watson, Bonino, Sissons – Hartman, Fisher, Järnkrok.

Rozhodčí: Hanson, Joannette – Cherrey, Murchison

Diváci: 18087

00:38 COL 2 Nemeth, sevření puku rukou
01:19 COL 2 Söderberg, vysoká hůl
15:33 NSH 0:1 F. Forsberg (Johansen, Ekholm)
22:55 NSH 2 Irwin, držení