Mountfield HK – HC Sparta Praha

3:2

po prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 2:1

20.03.2018, 18:30 • ČPP Aréna • Osmifinále • Klára Petrásková

Já se s vámi v tuto chvíli již loučím. Přeji příjemný zbytek večera a zároveň vás zvu ke sledování zítřejšího pokračování série, které v případě hradecké výhry může přinést celé rozuzlení. Na shledanou! (21:11:18)
Je konec! Duel rozhodl podobný gól, kterým Hradečtí celé utkání také zahájili – rána ze středu modré čáry. Východočeši se v průběhu utkání dostali do dvoubrankového vedení, to ale hosté ve třetí třetině definitivně smazali a rozhodlo až prodloužení. V něm vystřelil Hradeckým výhru Miroslav Kukla a v tuto chvíli je tedy blíž postupu do čtvrtfinále Mountfield. Ten vede po třech zápasech série nad Spartou 2:1 na zápasy.

69:19

Hradec právě vstřelil branku!
V poslední minutě nastavení využívají domácí přesilovku a o osudu zápasu je rozhodnuto! Dominik Sklenář posunul kotouč na střed modré čáry na MIROSLAVA KUKLU, který napřáhl hokejku do výše a nechytatelnou bombou trefil místo pod horní tyčí – 3:2p. Asistence: Dominik Sklenář, Petr Poppel.

68:52

Teď se Hradečtí nedomluvili dobře a místo útočení jen odevzdali soupeřovi kotouč.

68:45

Jan Škorpík zůstal po zákroku u pravé tyče chvíli ležet na ledě a rozhodčí proto přerušil hru. Nestalo se ale nic vážného a záhy se bude pokračovat.

68:40

A znovu v akci hosté, kteří vyhodili přes všechny čáry.

68:06

Sparťanům se rychle povedlo získat puk a dostat ho za modrou čáru.

68:03

Přesilovka začne ihned po oddechovém čase, který si vyžádalo domácí mužstvo.

68:03

necelé dvě minuty před koncem nastaveného času přichází na řadu hradecká přesilovka, Jakub Najman se dopustil sekání!

67:24

Sparťané mohli jet dopředu v přečíslení tři na jednoho, nezpracovali ale nahrávku a touš skončil jenom v rohu!

66:59

Najmanova jedovka mířila chytře na delší tyč, Denis Vacek ale dokázal úmysly přečíst a hbitě švihl lapačkou.

66:15

Mountfield teď trochu zklidnil hru, když chvilku počkal za vlastní brankou s rozehrávkou a šel vystřídat.

65:14

Martin Pěnčík si najížděl na dlouhou nahrávku, jež by ho poslala do brejku, nedokázal se ale natáhnout dostatečně daleko, aby puk zachytil.

64:36

Střela Jakuba Najmana byla na své dráze několikrát tečovaná a proletěla nad horní tyčí domácí svatyně.

63:57

A když se nyní Východočeši dostali přes modrou čáru, je jim odpískána přihrávka rukou.

63:10

Pražané jsou v nastaveném čase o poznání aktivnější, Hradec se musí bránit a Vacek je neustále v permanenci.

62:00

Miroslav Dani se proháčkoval až na úroveň levého kruhu, odkud z úhlu vystřelil. Nepřesně.

61:22

Z boje o puk v rohu sparťanského obranného pásma sice vyšli vítězně hosté, vyhodili ale jenom na icing.

3:2

Branky a nahrávky: 1. Janoušek (Poppel, Hrabčák), 12. Voňka (Pěnčík, Sklenář), 70. Kukla (Sklenář, Poppel) – 36. Pšenička (Arnošt, Vitouch), 53. Tůma (Pšenička, Vitouch)

Mountfield HK: Vacek (Ševců) – Řehák, Kukla, Voňka (A), Junek, Janoušek, Pěnčík (C), J. Kynčl, Kuboš – Dominik Šedivý, Sklenář, Jakubec, M. Síla, T. Pinkas, Hrabčák (A), Šánek, Komma, Poppel. Trenér: Libor Pivko.

HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Bureš, J. Najman, Tůma (A), Havlín, Prchal, Vorobjev, Pika, Lis, Gajdoš – M. Najman, Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt (C), Kropáček, Vitouch. Trenér: Richard Žemlička.

Rozhodčí: Ondráček – Kis, Rampír

00:58 HKM 1:0 Janoušek (Poppel, Hrabčák)
07:19 HKM 2 Kukla, sekání
10:54 SPA 2 Dani, podražení
11:14 HKM 2:0 Voňka (Pěnčík, Sklenář)
13:03 SPA 2 Dani, vražení na hrazení