Agnieszka Radwańská – Petra Kvitová (16)

1:2 7:6 (3), 3:6, 4:6

14.02.2018, 11:35 • 2. kolo • Adam Dořák

Tipsport: 2.75 1.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vítězství Petry Kvitové se nerodilo vůbec lehce. První set byl poměrně vyrovnaný od obou hráček. V tom druhém se Petra dostalo do vedení 4:1, nakonec set ovládla v poměru 6:3. Třetí dějství bylo taktéž vyrovnané a obě hráčky zápasily (vlastně po celou dobu zápasu) s herními výpadkami a dobrými záblesky své hry. Nakonec šťastnější hráčkou byla česká hráčka a ta postupuje do dalšího kola, ve kterém vyzve nasazenou trojku Svitolinovou, která dnes porazila Vondroušovou. (14:22:16)

Konec zápasu

1:2; 4:6 - Petra Kvitová

4:6

A ihned ten první využívá a může se radovat z postupu do dalšího kola.

40-A

Nyní první servis na téčko a krátký return a následný vítězný úder od Kvitové, která má po dvou a půl hodinách zápasu mečbol!

40-40

A další dobrý první servis a Kvitová se na poslední chvíli zkoncentrovala.

40-30

...nyní je o něco větši, kdy jí konečně přišel první servis.

40-15

Kvitová vykřesává naději v tomto gemu...

40-0

Ano, jak jsem říkal, bude záležet na prvním servisu a ten nyní Kvitové nepíše. Další dvojchyba na její konto.

30-0

A nyní taktéž, dlouhá výměna a Radwańská je trpělivější hráčkou.

15-0

Agnieszka Radwańská do toho zcela určitě dá vše a bude důležité, jak si Kvitová povede na servisu. Nyní delší výměna a to jsou body většinou pro Polku.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Return v autu a opravdu si to bude muset Kvitová dohrát sama, pokud chce tento zápas ukončit.

40-30

Kvitová však nyní dobře na síti a dramatizuje tento gem.

40-15

Míček za základní čarou a vypadá to, že Kvitová si bude muset zápas odservírovat.

30-15

Kvitová se nyní vyhazuje...

15-15

Radwańská provedla dobrý první servis, ale následný úder nedokázala zacílit do kurtu.

15-0

Radwańská začíná esem!

3:5

Kvitová nyní předvedla útočnou a agresivní hru a nyní bude čelit servisu soupeřky, která prostě musí, jinak končí.

15-40

...ale tento úder skončil v těsném autu. Čistá hra to nyní nebude.

0-40

A další, je nutné, aby se v tomto gemu příliš neunavila a mohla se pak soustředit na return soupeřky. Tak uvidíme...

0-30

Vítězný forhendový úder Kvitové.

0-15

Radwańská bojovala, ale nakonec její poslední úder nedokázala dostat přes síť na druhou stranu.

3:4

Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.

3:4

3:4

Je to tak! Kvitová to zvládá, Radwańská musela přes druhý servis, který nebyl vůbec razantní a Kvitová, pokud si již udrží své podání, tak bude vítězkou.

30-40

A přece je tu další šance pro Kvitovou! Tento brejkbol bude podle mě hodně důležitý.

30-30

Radwańská srovnává. V hledišti fandí Petře i Kateřina Siniaková, která již ve dvouhře vypadla.

15-30

Kvitová nyní zatlačila na sovu soupeřku a zdá se, že nyní bude Radwańská v tlaku.

15-15

Forhend Kvitové nyní končí v síti.

0-15

Míček získává Kvitová.

3:3

Uf, i nyní musela přes druhý servis, ale následný úder zapadl do rohu kurtu. Velké štěstí nyní měla Kvitová.

30-40

Po dobře rozehraném gemu přicházejí komplikace, Kvitová dělá druhou dvojchybu v řadě za sebou.

15-40

Avšak vzápětí chyba v podobě dvojchyby, která nyní tolik mrzet nemusí.

0-40

Jak umí být tenis najednou jednoduchý, dobrý servis a je vymalováno.

0-30

...i tenhle míček jde na stranu české hráčky po dobře zahraném forhendu po čáře.

0-15

Kvitová začíná gem zatím dobře...

3:2

3:2

3:2

Je to tak, Radwańská zastavuje rozjetou Kvitovou a nyní bude zajímavé sledovat, nakolik jí ten poslední neúspěch Kvitové ovlivní v další hře.

40-0

A další a že by čistá hra od Radwańské?

30-0

A to potvrzuje dalším dobrým míčkem na svou stranu.

15-0

Misky vah se opět přiklání na stranu polské hráčky, která je opět zase více nahoře než její soupeřka.

2:2

A další dovjchyba, tak to nebyl šťastný závěr tohoto gemu a Radwańská se vrací do hry!

40-30

Nyní však komplikace v podobě dvojchyby.

30-30

Kvitová nedovoluje odskok a šanci brejkbolů pro soupeřku a zahrává vítězný forhend.

30-15

Kvitová zahrála dobrý první servis, ale následný úder jen do sítě.

15-15

Nyní se však trefuje do prvního servisu!

15-0

Kvitová se nyní jen bránila a nakonec slaví úspěch její sokyně.

1:2

1:2

1:2

Radwańská si pomáhá jestřábím okem, které potvrzuje, že úder od Kvitové byl v autu a nakonec si uhájila servis.

40-30

Kvitová nyní nedokázala vrátit return do kurtu.

30-30

Míček v autu a další podobný scénář jako v prvním gemu třetí sady!

30-15

Bekhend Kvitové skončil těsně za lajnou, šlo opravdu o milimetry. To nakonec potvrzuje i jestřábí oko.

15-15

Kvitová si naběhla k síti na krátký return od své soupeřky a zahrává vítězný úder na střed kurtu.

15-0

Nyní po delší době chyba i na její straně.

0:2

A je to tak, čistou hrou se ujímá vedení 2:0 a doufejme, že jí tato vítězná vlna vydrží až do konce zápasu.

0-40

Kvitová zadělává na čistou hru...

0-30

Kvitová bere na své konto další bod a zatím hraje ve třetím setu svou hru. Je hodně agresivní a snaží se o co nejrychlejší ukončení výměn.

0-15

Zvládnutá smeč u sítě.

0:1

A druhá možnost je využitá, neboť Radwańská opět zahrává míček do sítě.

40-A

Po té co soupeřka zahrála jen do sítě je tu další možnost pro Kvitovou...

40-40

Radwańská nakonec zvládá hru vrátit na shodu po chybě soupeřky.

40-A

Kvitová se nakonec dopracovala k brejkbolu a velká šance ihned na úvod třetího rozhodujícího setu.

40-40

Radwańská zahrála dobrý první servis, ale přímo na tělo soupeřky a ta jej dokázala returnovat.

40-30

Míček skončil jen v síti a je tu gembol pro Polku.

30-30

Radwańská posílá po delší výměně míček za základní čáru a je sorvnáno. Nyní bude důležitý míček – brejkbol nebo gembol?

30-15

Kvitová dobře returnovala a pomohla jí k tomu páska, nakonec však její následný úder zamířil hodně mimo kurt.

3:6

Tenhle míček je ale od ní již v autu a zápas bude muset rozhodnout třetí sada!

15-40

Radwańská však dobře returnuje a oddaluje potenciální třetí sadu.

0-40

A vypadá, že tentokrát ano a pravděpodobně se dočkáme třetho dějství.

0-30

Opět dobrý první servis a snad již druhý okus bude bez problémů pro Kvitovou.

0-15

Eso!

3:5

Return končí v těsném autu a Kvitová půjde podruhé podávat na ukončení druhé sady.

40-30

Po něm přichází dvojchyba.

40-15

Eso Polky.

30-15

Nyní však kazí a odehrává míček jen do sítě.

15-15

Kvitová si dobře naběhla k síti a zakončuje míček přesně do odkryté části kurtu.

15-0

2:5

Konec přestávky, podávat bude Agnieszka Radwańská.

2:5

2:5

Radwańská nyní odehrála dvě velmi dobré výměny a vynutila si pokračování ve druhém setu!

A-40

Radwańská zalepila míček na základní lajnu a to byl základ úspěchu. Následně Kvitová zahrává finální úder do sítě.

40-40

Druhý servis Kvitové a return od Radwańské byl hodně povedený.

30-40

Tak tohle měl být vítězný úder, ale poměrně jednoduchý úder nastřelila Kvitová přímo do sítě.

15-40

Dobře Kvitová! Doběhla k síti, dokázala vrátit. To se povedlo i její soupeřce, ale následný zpětný úder již byl od Kvitové vítězný.

15-30

Kvitovou dělí dva míčky od srovnání zápasu...

15-15

Radwańská se snaží o zázrak a srovnává.

0-15

Kvitová dobře za servírovala ven z kurtu a následně poslal míček na druhou stranu kurtu a tam soupeřka nestihla již doběhnout.

1:5

A ten využívá a zatím hladce, až na úvod setu, postupuje druhou sadou a půjde podávat na vítězství ve druhém setu!

30-40

Kvitová po nepodařeném servisu soupeřky se dostává do dalšího brejkbolu.

30-30

Radwańská srovnává po třiceti.

15-30

Kvitová nyní chtěla až příliš a přestřeluje svůj forhendový křižný úder.

0-30

Radwańská je nyní hráčkou, která je herně dole a ztrácí další míček.

0-15

1:4

1:4

1:4

Kvitová přes menší trable potvrzuje brejk!

30-40

30-30

Kvitová nakonec bere tento míček. Na svém prvním servisu použila jestřábí oko, které ukázalo, že byl míček v autu. Druhý servis byl také zahlášen aut a Kvitová podruhé zvolila challenge a tentokrát byla úspěšná. Následně vyhrála výměnu.

30-15

Dlouhá výměna končí nevynucenou chybou Kvitové, která svůj úder zahrála za základní čáru.

15-15

Radwańská nyní ukázala své rychlé nohy a stihla míček u sítě a následně i prohodit.

0-15

Dobře připravený útok a nyní Petra utloukla svou soupeřku k základní čáře.

1:3

Dobrý return druhého servisu a Kvitová se dostává do důležitého vedení. Snad jí to herně i zvedne. Nyní bude důležité potvrdit brejk.

15-40

Kratší úder od Polky a to bylo znamení zaútočit. A tak se i stalo.

15-30

Forhend v síti a Radwańská snižuje na rozdíl jednoho bodu.

0-30

Nyní jí soupeřka pomáhá svou nevynucenou chybou a posílá míček do sítě.

0-15

Kvitová zaútočila po lajně a slaví úspěch tímto úderem.

1:2

1:2

1:2

Tohle je autu a skutečně se Kvitová dostala z herní krize.

30-40

Kvitová se dostává ke gembolu a otočení hry ve svůj prospěch.

30-30

Kvitová odpovídá dobrým forhendem po lajně!

30-15

Kvitová si to nasměrovala k síti, ale Radwańská doběhla míček a prohazuje.

15-15

Nyní však nezahrává čistý úder.

0-15

Kvitová se zdá, že se dostává z menší herní krize.

1:1

A tohle štěstí jí vzápětí přináší i další bod a srovnání stavu na 1:1!

40-A

Kvitová vyslala tvrdý return a míček se opřel přes pásku a nakonec se překulil na stranu soupeřky, nyní měla štěstí.

40-40

Radwańská jej rázně odvrací dobrým servisem.

40-A

Kvitová nalepila míček přesně na základní čáru a vypracovala si možnost vzít servis ihned zpět.

40-40

Kvitová bojuje a srovnává na shodu.

40-30

Avšak nyní se vyhazuje a dává soupeřce šanci na ukončení tohoto gemu.

30-30

Kvitová si počkala na return druhého podání soupeřky a ten se jí povedl náramně.

30-15

Tento return se bohužel pro ni nevešel do kurtu.

15-15

Nyní však konečně přichází z její strany vítězný forhendový úder.

15-0

Kvitová nedokázala vrátiti míček a zahrává ho jen do sítě.

1:0

Tohle jde do těsného autu a Radwańská se ihned na úvod druhého setu dostává do vedení. Petra Kvitová je nyní hodně psychicky dole.

40-15

...ale vzápětí pouští sovu soupeřku opět na rozdíl dvou bodů.

30-15

Kvitová snižuje...

30-0

Perfektní return od soupeřky po boční lajně.

15-0

Kvitová začíná druhou sadu přes druhý servis a následný boj u sítě prohrává.

7:6

1:0; 7:6 - Agnieszka Radwańská

7:6

Dlouhá výměna nakonec končí v autu a Agnieszka Radwańská se může radovat z vítězství v první sadě.

6-3

Nečistě trefený míček a tři šance pro Polku!

5-3

Tak to měl být vítězný míček pro Kvitovou, která dobrým returnem zahnala soupeřku, ale další úder již nezvládá.

4-3

Kvitová si nyní dala hodně záležet a počkala si na chybu své soupeřky.

4-2

Teď možná až moc chtěla ukončit výměnu u sítě a trefuje se do autu. Po výměně stran na tom bude lépe Radwańská.

3-2

Kvitová se bránila jen co mohla, ale nakonec poslal míček do autu.

2-2

Tento míček je nakonec v autu a Kvitová si bere mini break zpět.

2-1

Velká škoda, dlouhá výměna, kterou zakončuje Kvitová do sítě.

1-1

I Kvitová zvládá úvodní míček.

1-0

První míček jde na konto Polky.

6:6

Ne, tento úder je dlouhý a první sadu rozhodne až tie-break.

40-15

Špatně returnovaný servis a jiskřička naděje pro Kvitovou?

40-0

Radwańská má tři brejkboly a možnost se dostat zpět o boj o první sadu.

30-0

Další úder, který Kvitová nezvládá, poté co musela přes druhý servis.

15-0

Kvitová se nyní trápila na servisu.

5:6

5:6

5:6

Kvitová se dostává v koncovce první sady do velké výhody a nyní půjde podávat na vítězství prvního setu.

30-40

A je tu brejkbol nakonec! Krátký return od soupeřky a to bylo něco pro vítězný úder Kvitové.

30-30

Dvakrát musela Radwańská , až skoro vsedě odehrát míček a nakonec zahrává do sítě.

30-15

Další return v autu a soupeřka zatím nedovoluje nějaké problémy na její straně.

15-15

Return druhého servisu končí v autu.

0-15

Pěkný úder po boční lajně, který dostává Kvitovou do vedení v jedenáctém gemu.

5:5

Lob od soupeřky končí za základní čarou a je srovnáno na 5:5.

40-A

Kvitová se postupně přibližovala k síti až nakonec vytasila vítězný úder a opět má výhodu na své straně.

40-40

Radwańská odvrací gembol a srovnává opět na shodu.

40-A

Konečně přichází první servis, který letěl 159 km za hodinu.

40-40

Radwańská však bojuje a Kvitová bude muset ještě taktéž zabojovat, pokud chce v prvním setu nadále pokračovat.

30-40

A dalším dobrým křižným úderem nepouští soupeřku k setbolu!

30-30

Kvitová si poctivě vydřela tento míček, kdy si připravila soupeřku a nakonec smečuje u sítě. I když tato smeč nebyla vůbec jednoduchá.

30-15

A další úder končí v síti, Kvitová by nyní potřebovala první servis.

15-15

Teď však nezvládá poměrně jednoduchý úder u sítě.

0-15

Kvitová musela přes druhý servis, ale i tak dokázala tento důležitý míček dostat na svou stranu.

5:4

5:4

Nakonec přestřelila svůj forhend a půjde po krátké pauze podávat na udržení se v prvním setu.

40-30

Zvládnutá smeč a úder soupeřky končí pouze v síti a Kvitová se ještě bude snažit zabojovat.

40-15

Kvitová se dostala do výměny po druhém servisu soupeřky a zapisuje si vítězný úder.

40-0

Snaha o rychlý return, ale míček dopadl těsně za lajnu.

30-0

Kvitová zahrála smeč, ale tu dokázala soupeřka vrátit a následně se česká hráčka již nezmohla na vrácení míčku zpět.

15-0

Radwańská se trefuje konečně i do svého prvního servisu a slaví úspěch.

4:4

Nyní nedokázala správně returnovat a Kvitová srovnává na 4:4!

15-40

Radwańská zahrává vcelku dobře rozehranou výměnu nakonec do autu.

15-30

I přes druhé podání se dokázala Kvitová udržet ve výměně a po nevynucené chybě soupeřky bere bod.

15-15

Dvojchyba od Kvitové a druhá v tomto zápase.

0-15

4:3

4:3

4:3

Radwańská to nakonec zvládá po velkém boji, velká škoda pro Kvitovou, že nedokázala ani jeden z brejkbolů využít.

A-40

Kvitová zahrává u sítě míček do autu a Polka má šanci zase ukončit gem.

40-40

Boj pokračuje, íček skončil v autu a Radwańská stále žije v sedmém gemu první sady.

40-A

Dvojchyba!

40-40

Tak tohle byla výměna! Obě soupeřky čekaly na nějakou chybu a nakonec to byla Kvitová, která se snažila ukončit po 28 úderech tuto výměnu, ale zahrává do autu.

40-A

A má další možnost brejkbolu...

40-40

Radwańská přerušila hru a myslela si, že úder Kvitové je za základní čarou, ale nebyl!

A-40

Radwańská se po čtyřech míčích v řadě dostává k možnosti ukončit tento gem.

40-40

Škoda, Kvitová do toho šla na plno, ale závěrečný úder již nedokázal přejít pásku.

30-40

Tvrdý return, který skončil těsně za lajnou a to potvrzuje i jestřábí oko.

15-40

První zůstane nevyužitá, Kvitová míří do autu.

0-40

Povzbuzení od trenéra zcela určitě pomohlo a nyní přidává vítězný úder a má rovnou tři brejkbolové šance.

0-30

A i tentokrát se nedokázala trefit a Kvitová si zatím vede velmi dobře v tomto gemu.

0-15

Radwańská má opět problémy se svým prvním servisem.

3:3

A ukončuje tento gem a srovnává stav zápasu.

15-40

Kvitová má další bod na své straně.

15-30

Radwańská snižuje...

0-30

Kvitová snad již vše hodila za hlavu a o tom svědčí další míček na její straně.

0-15

Trenér byl povzbudit Kvitovou na její lavičku, uvidíme, či jí to dodá další sílu do žil. Neboť ztracený servis ji trošku srazil dolů.

3:2

3:2

3:2

Bekhend končí v autu a Agnieszka Radwańská dokázala otočit pro ni nepříznivý stav zápasu.

40-30

Kvitová se ještě drží v pátém gemu po chybě své soupeřky, která zahrála míček do sítě.

40-15

Opět dlouhý míček Kvitové od základní čáry.

30-15

Tento return se však nedostal do kurtu.

15-15

Nekompromisní return druhého servisu soupeřky.

15-0

Radwańská získává úvodní míček pátého gemu.

2:2

Pěkná výměna a na jejím konci Radwańská doběhla míček u sítě a prohodila svou soupeřku na druhé straně. Brejk tedy Kvitová nepotvrdila.

40-30

Kvitová zvládá náběh k síti a dokázala zakončit, ještě jedna možnost pro soupeřku.

40-15

Ale jak je hra vrtkavá, nyní dvojchyba a zrovna nepříliš ideální dobu.

30-15

Tentokrát dala velkou razanci do svého forhendu, který končí v autu.

15-15

Nyní se jí však nepovedl první servis a soupeřka srovnává po patnácti.

0-15

Petra Kvitová má velkou chuť hrát a její pohyb na začátku utkání je skvělý. Nyní bravurně doběhla k síti a zahrává vítězný úder.

1:2

1:2

1:2

A ohned ten první Petra Kvitová proměňuje a ujímá se vedení 2:1. Agnieszka Radwańská má velké problémy především na servisu.

15-40

...a nyní je po chybném úderu Radwańské ještě nadějnější a jsou tu dva brejkboly.

15-30

Dobrý return k lajně a tento gem se taktéž vyvíjí nadějně...

15-15

Dobrá výměna od obou hráček, nakonec to končí nevynucenou chybou české hráčky.

0-15

Radwańská se nemůže stále trefit do prvního servisu.

1:1

Radwańská posílá míček za základní čáru a dovoluje své soupeřce srovnání stavu.

40-A

Kvitová dává své první premiérové eso!

40-40

A taky se dostává na shodu, nyní musela přes druhý servis a následné zakončení podél čáry bylo hodně nepřesné.

30-40

Míček dopadl za základní čáru a Kvitová má taky menší problémy na servisu.

15-40

Kvitová zkrátila hru, a i když Radwańská doběhla míček, nedokázala jej vrátit již do kurtu.

15-30

Opět míček v síti, ale tentokrát jej zahrávala soupeřka.

15-15

Prozatím nejdelší výměna zápasu a na jejím konci posílá míček Kvitová do sítě.

0-15

Výborně, první servis ven z kurtu a následné lehké zakončení podél čáry.

1:0

A ta ji hned využívá, nicméně Polka se zapotila na úvod zápasu.

A-40

Kvitová běhala po kurtu z jedné strany na druhou, ale nakonec jí to nepřináší třetí možnost a nyní výhoda na straně Polky.

40-40

...opět nevyužitá a srovnáno na shodu. Míček od Kvitové skončil v síti.

40-A

Česká hráčka má však vzápětí další možnost...

40-40

I přes druhé podání to nyní soupeřka zvládá a Kvitová zahrává return do autu.

40-A

Druhé podání Polky a Kvitová se přece jen dostává k brejkbolu!

40-40

Radwańská zahrává tento míček do autu a nakonec bude muset ještě bojovat na svém servisu.

40-30

Nyní však vystřihla jeden ze svých parádních úderů, kdy prohodila bekhendem svou soupeřku, která už mířila k síti.

40-15

Kvitová se k brejkbolům zatím nedostává, výměna vypadala nadějně, ale z forhendu trefuje síť.

30-15

Obdobná situace jako u předchozího míčku.

15-15

Tentokrát přestřelila svůj forhend za základní čáru.

0-15

Kvitová dobře returnuje druhé podání soupeřky a následně u sítě zkrátila hru a slaví první úspěch.

0:0

Agnieszka Radwańská
Polská tenistka od začátku nové tenisové sezóny odehrála celkem tři turnaje:
Auckland – vypadla ve čtvrtfinále s Vickeryovou (0:2)
Sydney – taktéž konec ve čtvrtfinále s Giorgiovou (0:2)
Australia Open – v prvním granslamu sezóny to dotáhla do třetího kola, kde nestačila na tenistku Hsieh S-W. (0:2)

Na dosavadním turnaji v Kataru se v prvním kole střetla s Barthelovou a porazila ji až ve třech setech – 6:3, 3:6, 5:7.
Petra Kvitová
Českou tenistku nezastihl začátek sezóny v nejlepší formě – v Sydney vypadla ve druhém kole, na AO již v kole prvním. Avšak posléze se dostala na dalším turnaji do formy a ihned z toho byl titul – turnaj v Petrohradě. Svou formu si následně přenesla do týmové soutěže ve Fed cupu, kde dvěma body pomohla českému týmu k postupu do další fáze soutěže.
Její forma, zdá se, že graduje i na turnaji v Kataru, kdy tenistka Buyukakcay, musela v prvním setu zkousnout kanára. Druhý set sice turecká tenistka uhrála tři gemy, ale víc jí toho Petra Kvitová nedovolila.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:35.