Česko – Švýcarsko

4:2

konec (0:0, 2:1, 2:1)

14.02.2018, 18:00 • ČPP Aréna Hradec Králové • Lukáš Foff

Ode mě je to pro dnešek už úplně všechno. Pěkný Valentýnský večer, ať už ho strávíte romantickou večeří či sledováním fotbalové Ligy mistrů. (20:05:33)
Je dobojováno, Česká republika vítězí nad Švýcarskem 4:2. Nutno říct, že jde o naprosto zasloužený výsledek, protože po první bezbrankové třetině se český výběr rozjel a jednoznačně přehrával svého soka. Dvěma brankami se ve svém premiérovém zápase prezentoval Jakub Navrátil, který se po zásluze stává také hráčem zápasu.

59:13

Teď už to vypadá s českým výběrem dobře. Necelou minutu před koncem totiž je v útočné třetině a nechce půjčit puk soupeři.

58:25

Krásná akce českého týmu končí střelou těsně nad bránu Zaetty.

57:58

Síly na ledě se ale vyrovnávají. Po obrovském tlaku před Škarkem je za sekání vyloučen Jan Petrig.

57:22

Navíc bude hrát přesilovku po faulu Ondřeje Chrtka, který krosčekoval soupeře.

57:07

Švýcarsko je v plném počtu a má ještě necelé tři minuty na to, srovnat stav zápasu.

56:19

Nejaktivnější byl Oscar Flynn, ale jeho dělovka skončila nad.

56:02

Češi už rozestavěli svůj přesilovkový vzorec a ostřelují Zaettu.

55:17

Hráči ze země helvétského kříže se v oslabení opět hnali kupředu, ale nakonec je zatavuje ofsajdové postavení.

54:41

Mick Schüpbach jde pykat na trestnou lavici za sekání.

54:00

Kombinace až do kuchyně v podání českého týmu pouze zázrakem nekončí pátou brankou. Netuším, co se mohlo stát, že puk neskončil ve zcela odkryté bráně.

53:30

Švýcarsko udělalo chybu v rozehrávce, ale stihlo ji na poslední chvíli napravit.

52:42

Zaetta si poskočil v bráně a natahoval se po vysokém puku, jenže na něj lapačkou nedosáhl, a tak mohou dál tlačit Češi.

51:50

Jakub Pour napřáhl z mezikruží, kde dostal hodně prostoru, ale svojí jedovkou netrefil zařízení.

51:06

Nicolas Müller si krásně zpracoval puk ve středním pásmu ze vzduchu a ujížděl sám na Škarka. Pokusil se o zakončení jednou rukou, ale to mu bylo na poslední chvíli zmařeno.

50:35

Nečas kombinoval se spoluhráči, ale pak ztratil stabilitu.

50:03

Střela od levého mantinelu byla někde v brankovišti sražena dvojicí hráčů, takže na Zaettu neprošla.

48:43

48:43 VOUARDOUX - 4:2

48:43

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Tak jsem se zřejmě unáhlil, protože z čista jasna Švýcaři snižují na 2:4! Krásnou přihrávku na pravou stranu dostal LOIC VOUARDOUX a neměl problém trefit odkrytou bránu. Asistence: Andreas Döpfner.

48:10

Národnímu týmu teď nevyšla kombinace, ale Švýcaři už působí unaveným dojmem. Opět stihli dojet pouze do středního pásma, kde o kotouč přišli.

47:00

Česká devatenáctka už je opět v útočném pásmu a motá hlavy Švýcarům.

46:00

Opět Machala, který poslal soupeře ke stánku s občerstvením, zatímco mu puk projel mezi bruslemi.

44:56

44:56 NAVRÁTIL - 4:1

44:56

Česko právě vstřelilo branku!
Tohle už vypadá s českým výběrem hodně dobře. Přesilovou hru využívá krásnou střelou schovanou za bránícího hráče JAKUB NAVRÁTIL, který tak vstřelil svůj druhý gól v premiérovém utkání. To je debut jako hrom! Asistence: Oscar Flynn, Jakub Galvas.

44:27

Gianluca Zaetta dobře viděl přihrávku přes osu a stihl se přesunout.

43:20

Na šikovných rukách Ondřeje Machaly můžu dnes oči nechat. Tentokrát na svou osobu vybojoval faul, kterého se dopustil Mick Schüpbach. Ten jej totiž zahákoval.

42:33

Obrovská šance České republiky! Brejk třech proti dvěma vyřešili čeští hráči sehrávkou do tandemu, na což Zaetta zareagoval zákrokem betonem a následná dorážka do poloprázdné brány skončila těsně mimo.

41:43

Další rychlá akce v podání hostitelské země úspěšná nebyla. Švýcaři ale pouze odevzdali puk, takže Češi mohou podniknout další výpad.

40:51

ONDŘEJ MACHALA nejprve projel celým hřištěm, ale své luxusní sólo nestihl zakončit. Dostal se pak ale ještě ke střele bekhendem, která prošla až za brankovou čáru, takže Češi vedou už 3:1! Asistence: Ondřej Chrtek.

40:10

Švýcarské mužstvo má puk na holích, ale odolává vysokému českému forčekingu.

40:01

Druhá třetina nabídla dvě branky v rozmezí necelých dvou minut a šťastněji jdou do kabiny po 40 minutách čeští hráči. Ti totiž dokázali velmi rychle otočit skóre z 0:1 na 2:1. Švýcaři nejprve využili přesilovou hru zásluhou Müllera, ale vzápětí srovnal Martin Kaut a vedoucí gól si při svém premiérovém startu připsal Jakub Navrátil.

40:00

39:23

Česká republika opět prolétla středním pásmem, jakoby vůbec neexistovalo, ale v tom útočném tentokrát nedokázala přejít od mantinelu někam na osu hřiště.

38:21

Ojedinělá chyba české obrany pustila švýcarské hokejisty do brejku a Jakub Škarek musel být připraven u své pravé tyče. Nakonec však zvládl střelu i následnou dorážku.

37:46

Zakázané uvolnění vrátí do hry pětku Švýcarska.

37:12

Výborná práce Zelingra, který si dovolil kličku na modré a sjel si mezi kruhy, odkud však trefil přesně prostředek brány.

36:20

Česká obrana si poradila s rychlým forčekingem a dostala se do další šance. Z velmi nadějné pozice z levé strany pálil Jakub Pour, ale nejspíš netrefil bránu.

35:57

Češi teď střílejí opravdu z každé pozice. Další dvě čárky si připisuje Gianluca Zaetta.

35:05

Po delší době se Švýcaři podívali do útočného pásma, ale nepobyli tam příliš dlouho, protože se vlastní chybou v rozehrávce o tuto výhodu připravili.

34:30

V posledních minutách se hraje především v útočném pásmu Česka. Je z toho však zatím stále pouze jednobrankové vedení, protože Zaetta svůj tým drží.

33:40

A další práce pro brankáře v červeném. Kryštof Hrabík jej prověřil ostrou ranou, ale Zaetta udržel puk v náručí.

33:13

David Kvasnička trefil z levé strany pouze beton Zaetty.

32:02

Jakub Navrátil dostal prudkou přihrávku do jízdy a měl s jejím zpracováním problém. Do šance se ale o několik vteřin později dostal Matyáš Zelingr, který si nabruslil ještě do lepší pozice, ale jeho střela v síti neskončila.

31:00

Vratislav Kunst podklouzl v rohu kluziště a měl co dělat, aby nepustil puk do šance pro švýcarský tým.

30:01

Češi převzali otěže zápasu a jsou teď lepším mužstvem. Další jejich tlak ale zastavuje hvizd hlavního rozhodčího, který viděl postavení útočícího hráče v brankovišti.

29:27

Český tým v přesilové hře nebyl úspěšný a už se pokračuje v pěti na obou stranách. Největší šance přišla po skončení početní výhody, ale Zaetta puk vyrazil a jeho obrana mu pomohla dostat puk daleko od jeho brány.

26:49

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Leuenberger – 2 min., podražení).

26:35

26:35 NAVRÁTIL - 2:1

26:35

Tak na góly jsme museli čekat až do 25. minuty, ale pak přišly hned tři za sebou! Skóre otáčí přesnou tečí JAKUB NAVRÁTIL, který při své premiéře v reprezentaci hned střílí branku. Asistence: David Kvasnička, Jakub Galvas.

26:11

Odpověď českého týmu na sebe však nenechala dlouho čekat. Po 84 vteřinách je opět vyrovnáno. Úspěšným střelcem se stává kapitán týmu MARTIN KAUT. Asistence: Kryštof Hrabík.

24:47

24:47 MÜLLER - 0:1

24:47

A Švýcaři přesilovou hru využívají! Z levého kruhu poslal ze zápěstí ránu NICOLAS MÜLLER a Jakub Škarek na ni nedokázal včas zareagovat. Asistence: Sven Leuenberger, Yannick Brunner.

24:16

Ondřej Buchtela však také ještě inkasoval dvouminutový trest za hákování, takže Češi hrají ve čtyřech.

24:16

Na zemi zůstává ležet Ondřej Buchtela, u kterého už je i doktor. Český bek odchází rovnou do kabiny.

23:25

Andreas Döpfner měl na holi první gól zápasu, když dorážel z velké blízkosti, ale udiveně se ohlíží po Škarkovi, jak zvládl udržet tento těžký kotouč.

22:30

Švýcaři na druhé straně také zahrozili přihrávkou do brankoviště, ve kterém ale kraluje Jakub Škarek.

21:34

Ondřej Machala teď předvedl velmi šikovné ruce, proháčkoval se až ke střele a donutil švýcarského brankáře vykopnout puk pouze před sebe. Tam ale nebyl nikdo v bílém na dorážku do brány.

20:37

Puk se dostal ke Kvasničkovi, ale jeho střela z úhlu nedoletěla až k Zaettovi.

20:10

Úvodní útok druhé dvacetiminutovky mají k dispozici Češi.

20:01

Je to tak, první třetina končí 0:0. Vyložené gólové příležitosti k vidění takřka nebyly. Tu největší měli švýcarští hráči v oslabení při brejku dvou proti jednomu, ale o kousek netrefili Škarkovu bránu. Doufejme, že další třetiny přinesou gólovější hody.

20:00

19:55

A opět je puk u červené čáry, takže první třetina nejspíš skončí bez branek.

19:10

Už začala poslední minuta první části. Český národní tým pouze vyhodil obloučkem do středního pásma, aby mohl vystřídat, protože byl pod tlakem hráčů ze země helvétského kříže.

18:08

Česká republika opět byla v útočném pásmu, ale její kombinace po mantinelu nevedla ani ke střele a nakonec nepřesná přihrávka celé snažení zhatila.

17:37

Švýcarsko je v plném počtu a už opět rychle napadá českou rozehrávku.

16:10

Na druhé straně měl ale Jakub Škarek velké štěstí, protože Švýcaři provedli brejk dva na jednoho velmi dobře, ale puk o kousek minul bránu!

15:32

Výborná clona na hraně brankoviště hodně znepříjemnila Zaettovi zákrok.

14:39

První vyloučení zápasu je tady. Na trestnou lavici putuje za krosček Axel Simic.

13:50

Olomoucký Jakub Galvas chtěl projít do pásma po pravé straně, ale puk i kvůli teči skončil mezi diváky.

13:04

Dobrá rotace českých hráčů v útočné třetině vedla k zajímavým pokusům, které ale také nekončí gólem. Ten tak diváci v ČPP Aréně zatím stále neviděli.

12:20

Na druhé straně se musel ohánět i Jakub Škarek, ale pokusy letěly buď mimo, nebo jej trefily do výstroje.

11:37

Filip Jirásek, který se představuje v reprezentačním dresu na domácím ledě, se protáhl po levé straně, ale na Zaettu nevyzrál a trefil pouze jeho rameno.

11:05

Obě mužstva si zatím nejsou schopna vypracovat větší gólovou příležitost. Na puku hrají častěji Češi.

10:03

Ondřej Buchtela nahazoval, ale trefil pouze hráče v červeném dresu, od kterého se kotouč odrazil do rohu.

09:37

Švýcarský gólman si poradil se střelou od modré čáry. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

08:45

David Kvasnička uklouzl při rozehrávce, ale dokázal rychle vstát a odklidit puk do bezpečí.

08:07

Český tým je v útočném pásmu a kombinuje za bránou Zaetty.

06:53

Omlouváme se za technické problémy. Nyní však už vše běží. O nic důležitého jsme ale nepřišli.

00:01

Česko: Škarek (Kolář) – Kvasnička, Galvas, Buchtela, Mikyska, Gaspar, Zelingr, Kunst, Václavek – Kaut "C", Nečas "A", Hrabík – Pour, Chrtek, Machala "A" – Toman, Flynn, Navrátil – Jirásek, Rousek, Eret. Trenéři: Václav Varaďa, Rostislav Vlach.

Švýcarsko: Zaetta (Schmid) – Matewa, Geisser "A", Burger, Brunner, Vouardoux, Schüpbach, Wüthrich, Widmer – Eggenberger "C", Müller, Brüschweiler – Simic "A", Lehmann, Derungs – Petrig, Leuenberger, Döpfner – Riat, Tanner, Wyss. Trenér: Camichel Corsin.

Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Kis, Rampír.
Dobrý podvečer, vítám vás u sledování prvního českého zápasu na Turnaji pěti zemí hraném v hradecké ČPP Aréně. Soupeřem Varaďova výběru budem tým Švýcarska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:2

Branky a nahrávky: 27. Kaut (Hrabík), 27. Navrátil (Kvasnička, Galvas), 41. Machala (Chrtek), 45. Navrátil (Flynn, Galvas) – 25. Müller (Leuenberger, Brunner), 49. Vouardoux (Döpfner.)

Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Kis, Rampír

14:39 SUI 2 Simic, krosček
24:16 CZE 2 Buchtela, hákování
24:47 SUI 0:1 Müller (Leuenberger, Brunner)
26:11 CZE 1:1 Kaut (Hrabík)
26:35 CZE 2:1 Navrátil (Kvasnička, Galvas)
26:49 SUI 2 Leuenberger, podražení
40:51 CZE 3:1 Machala (Chrtek)