3:2

konec (1:0, 1:1, 1:1)

14.12.2017, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Jan Prošek

Tipsport: 2.8 3.79 2.28 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Díky výborně takticky zvládnutému závěru třetí třetiny vyhrává domácí celek tento zápas těsným výsledkem 3:2. Senators výborně sehráli poslední minuty zápasu, kdy nedovolili soupeři, který se pokoušel vyrovnat, stabilnější tlak v útočném pásmu. (03:37:36)
Tři hvězdy utkání:
1. Bobby Ryan (OTT) 1+1
2. Matt Duchene (OTT) 0+1
3. Michael Grabner (NYR) 1+0
Československá stopa
Do zápasu nenastoupil ani jeden český či slovenský hráč.

59:50

Až nyní se hráči hostujícího celku dostali do útočného pásma, domácí hrají takticky velmi dobře.

59:37

Johnny Oduya vyhodil puk tak, aby z toho nebyl icing.

59:20

New York Rangers se nemůže dostat do střelecké pozice, domácí hrají velmi dobře.

59:00

Poslední minuta hry, hosté hrají v šesti, Henrik Lundqvist je na střídačce.

58:28

Od modré čáry to zkoušel domácí Zack Smith, ale minul branku.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:54

Bobby Ryan se díky dobré individuální akci dostal do střelecké pozice a pořádně zaměstnal brankáře soupeře.

57:09

J. T. Miller ani Ryan McDonagh nedokázali prostřelit brankáře domácího celku. Komerční přestávka.

57:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:25

New York stále prohrává o jednu branku a pokouší se něco vymyslet na útočné polovině. Ottawa se zodpovědně brání.

55:57

Henrik Lundqvist byl pozorný a dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Jean-Gabriel Pageau.

55:43

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Senátorů.

55:15

Bobby Ryan vedl útočnou akci svého celku, ale do výraznější šance se nedostal, jeho pokus byl zablokovaný.

55:01

Dostáváme se do finální fáze třetí třetině, Senators stále vedou o jednu branku a nyní se musí do útoku hrát hosté.

54:20

Brendan Smith má kotouč za svou brankou a čeká na vhodný moment pro rozehrávku.

3:2

Branky a nahrávky: 5. B. Ryan (Mark Stone), 36. Ceci (Duchene, B. Ryan), 41. Z. Smith (Pyatt) – 24. Grabner (Zuccarello, McDonagh), 45. Bučněvič (Kreider, Desharnais)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Oduya, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Chabot – B. Ryan, Duchene, Mark Stone – Dzingel, Brassard, Pyatt – Hoffman, Pageau, Z. Smith – Burrows, N. Thompson, Dumont.

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh, Holden, Skjei, Shattenkirk, M. Staal, Br. Smith – Kreider, Desharnais, Bučněvič – Rick Nash, K. Hayes, Fast – Grabner, J. T. Miller, Zuccarello – Carey, Nieves, Vesey.

Rozhodčí: Skilliter, O'Rourke – Amell, Cormier

Diváci: 13 212

04:01 OTT 1:0 B. Ryan (Mark Stone)
16:25 OTT 2 Z. Smith, držení protihráče
19:23 NYR 2 Nieves, faul loktem
23:57 NYR 1:1 Grabner (Zuccarello, McDonagh)