Česko – Finsko

3:2

po prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)

13.12.2017, 18:30 • O2 arena • Denisa Józsová

S konstatováním, že Česká republika zvítězila nad Finskem 3:2 po prodloužení se s Vámi loučím. Někdy zase u onlajnu na počtenou! (21:03:25)
Statistiky po utkání:

Střely: 26 – 20
Hity: 15 – 6
Vhazování: 26 – 34
Přesilové hry: 2/5 – 1/5
Páni! Takový zápas nejspíše již dlouho neuvidíme. Češi byli po dvě třetiny jasně horším týmem. Jenže pak přišla třetí perioda, ve které domácí srovnali zásluhou Růžičky. Hra došla až do prodloužení, kdy hrdina dnešního utkání – Martin Růžička rozhodl o dnešním vítězství.

61:04

61:04 Martin RŮŽIČKA - 3:2

61:04

Česko právě vstřelilo branku!
Góóóól! Češi využívají přesilovou hru a MARTIN RŮŽIČKA kompletuje hattrick! Neskutečný závěr utkání předvedli domácí hráči. Němec poslal pas na Růžičku, jenž z první vypálil a trefil puk mezi rukou a tělem Koskinena!
Asistence: Martin Erat a Ondřej Němec.

60:37

Ne na dlouho, Finsko vyhazuje.

60:24

Němec se skvěle natáhl a zachytil puk na útočné modré. Česko tak může pokračovat v tlaku.

60:19

Vyloučení v týmu Finsko (Joonas Kemppainen – 2 min., podražení).

60:14

Češi budou hrát přesilovou hru!

60:08

Dá se očekávat velmi zajímavý a rychlý hokej, jelikož prodloužení se hraje ve třech na obou stranách!

60:01

Utkání sleduje 16 227 diváků!
Statistiky po třech třetinách:

Střely: 25 – 20
Vhazování: 24 – 34
Přesilové hry: 1/4 – 1/5
Nedokáží, budeme hrát prodloužení! Skvělou třetí třetinu odehrála česká reprezentace, která stáhla dvoubrankové manko a mohla klidně vyhrát, kdyby proměnila své šance. Své pověsti extraligového kanonýra dostál Martin Růžička, jenž vstřelil obě branky domácího týmu.

60:00

59:49

Zakázané uvolnění na hostující straně. Dokáží Češi vstřelit rozhodující branku, nebo půjdeme do prodloužení?

59:39

Erat to zkoušel z velkého úhlu, ale Koskinen si připsal další úspěšný zákrok.

59:29

U puku jsou Finové a vypadá to, že se půjde do prodloužení.

3:2

Branky a nahrávky: 53. Martin Růžička (Nestrašil, M. Erat), 54. Martin Růžička (Mertl, M. Doudera), 62. Martin Růžička (M. Erat, O. Němec) – 6. Manninen, 20. Kemppainen (Junttila)

Česko: Furch (Bartošák) – Jordán, Kundrátek, J. Kolář, Mozík, M. Doudera, O. Němec, Šulák, Z. Michálek – Martin Růžička, P. Holík, M. Erat (C) – Vondrka, Koukal, Radil – D. Kubalík, Mertl, Řepík – T. Zohorna, Lev, Nestrašil.

Finsko: Koskinen (Metsola) – Riikola, Koivisto, Ohtamaa, Mikkola, Lehtonen, V. Lajunen, Hakanpää – Junttila, Kemppainen, Hartikainen – Pihlström, Kontiola (C), Anttila – Savinainen, Koskiranta, J. Peltola – Manninen, J. Lajunen, Puustinen – Ruohomaa.

Rozhodčí: Ohlund, Linde – Brejcha, Svoboda

Diváci: 16 227

04:10 CZE 2 Koukal, podražení
04:34 FIN 2 Koskiranta, podražení
05:45 FIN 0:1 Manninen
18:42 CZE 2 Kundrátek, držení protihráče