20.10.2017, 01:00 • TD Garden, Boston • Michal Břuchanský

Tipsport: 2.0 3.84 3.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (04:00:06)
David Krejčí (BOS) 1+1, 1 střela, čas na ledě 8:21
David Pastrňák (BOS) 1+1, 4 střely, čas na ledě 18:50
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:56.
1. Patrice Bergeron (BOS) 3+1
2. Anders Bjork (BOS) 2+1
3. Brad Marchand (BOS) 1+2.
Střely na branku: 35 – 29 (18:8, 7:9, 10:12).
Je dobojováno! Návrat Patrice Bergerona do sestavy Bostonu byl jedním z klíčových faktorů tohoto zápasu, který končí přesvědčivým vítězstvím Bruins 6:3. Domácí tým sice inkasoval jako první, nicméně ještě v úvodní třetině rychle vyrovnal a v jediné přesilovce přidal rozhodující tři góly. Medvědi kontrolovali zápas až do koncovky druhé třetiny, kdy začaly kousat také Kosatky a snížily na 3:5.

Z menší územní převahy ze startu třetí třetiny už ale Vancouver nic nevytěžil a v 52. minutě inkasoval definitivní hřebíček do rakve, když na konečných 6:3 upravila skóre dnešní první hvězda zápasu v podobě Patrice Bergerona.

Jedinou kaňkou pro Boston je nespecifikované zranění v horní polovině těla, které ze hry vyřadilo Davida Krejčího. Jiného maroda Tuukku Raska dnes plnohodnotně zastoupil Anton Chudobin, na kterého se Bruins mohli spolehnout.

59:44

V závěru zápasu ještě jedna hezká kombinace mezi Vanekem a Danielem Sedinem, kterého rodák z Kazachstánu rovněž vychytal.

59:18

Pastrňákova přihrávka na Bjorka neprošla. Hosté rychle otočili hru, jenže z pravé strany pálící Virtanen na Chudobina nevyzrál.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:21

Bo Horvat se rozjel proti Millerovi, který jeho pokus o stahovačku přečetl a našel puk na vlastní hokejce. To vše v době, kdy už Kosatky moc dobře vědí, že dnes bodovat nebudou.

57:51

Jake DeBrusk se svým příklepem skóre také nezměnil. Švédský gólman Canucks přerušil hru a bude sledovat buly ve své blízkosti.

57:26

56:49

Bruins v útočném pásmu dlouho hráli na jistotu, aby neztratili puk. Ten nakonec od modré vypálil Chára, ovšem Markströma nepřekonal.

56:05

Bergeron nabil na střelu Pastrňákovi, kterému zakončení ale nesedlo. Bostonu to však vadit vůbec nemusí.

55:26

Derek Dorsett v přerušené hře krosčekem atakoval Marchanda a kromě dvouminutového trestu ještě dostal desítku za nesportovní chování.

55:26

Michael Del Zotto ve středním pásmu přihrál k pravému mantinelu na Dorsetta. Autor prvního gólu zápasu okamžitě pálil, jenže Chudobin tentokrát dobře zasáhl lapačkou.

55:03

Pět minut před koncem třetí třetiny Jacob Markström zasáhl proti nikým netečované střele od modré čáry v podání mladého zadáka Charlieho McAvoe.

54:43

Pouliotovi utekl puk směrem k domácí brance. Tam ale neměl žádného spoluhráče a Chudobin tak zcela jednoduše zakročil.

6:3

Branky a nahrávky: 4. Bjork (Bergeron, Marchand), 10. Pastrňák, 10. Bjork (Krejčí, McAvoy), 11. Krejčí (Bergeron, Agostino), 31. Marchand (Bjork, Bergeron), 52. Bergeron (Pastrňák, Marchand) – 3. Dorsett (Del Zotto, Ch. Tanev), 37. Vanek (Gagner, Del Zotto), 37. Horvat (Bärtschi, Boeser)

Boston Bruins: Chudobin (McIntyre) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, McQuaid, K. Miller – Bjork, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Kuraly, Schaller – Cehlárik, Riley Nash, Agostino.

Vancouver Canucks: A. Nilsson (11. Markström) – Ch. Tanev (A), Del Zotto, Gudbranson, B. Hutton, Stecher, D. Pouliot – M. Granlund, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Boeser, Burmistrov, Bärtschi – Vanek, Horvat, Gagner – Virtanen, B. Sutter, Dorsett.

Rozhodčí: StLaurent, Rehman – Murphy, Kovachik

Diváci: 17 565

00:34 BOS 2 McAvoy, sekání
02:58 VAN 0:1 Dorsett (Del Zotto, Ch. Tanev)
03:29 BOS 1:1 Bjork (Bergeron, Marchand)
06:13 VAN 5+5 Gudbranson, vražení na hrazení+bitka