2:1 5:7, 6:2, 6:1

13.10.2017, 20:07 • Čtvrtfinále • Miroslav Kováčik sk

Tipsport: 1.78 2.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:1

Je dobojované! Sorana Cirsteaová sa snažila zachrániť zápas forhendovým úderom po čiare, no loptička skončila tesne za základnou čiarou. Magdaléna Rybáriková tak víťazí a prvýkrát si na turnaji v Linzi zahrá semifinále.

5:1

Magdaléna Rybáriková drží svoje podanie a už ju len jeden gem delí od postupu do semifinále turnaja v rakúskom Linzi. Sorana Cirsteaová už vyzerá rezignovane, no možno ešte v sebe následne posledné sily na obrat.

4:1

Sorana Cirsteaová absolútne nezvládla svoj pokus o skrátenie hry. Tretíkrát v rozhodujúcom sete prichádza o podanie. Okrem toho si vyžiadala aj pomoc fyzioterapeutky, teda medical time out. Vyzerá to na problémy s ľavým zadným stehenným svalom.

3:1

Ďalšie vynikajúce podanie, tentokrát z ľavej strany. Sorana Cirsteaová posiela svoj return za základnú čiaru, a tak prehráva už o dva gemy. Následujúci gem na servise potrebuje nutne získať.

2:1

Fantastické obhodenie predviedla Magdaléna Rybáriková. Sorana Cirsteaová na sieti opäť neuspela, a tak prichádza o svoje podanie. Verme, že tento raz už rodáčka z Piešťan svoju výhodu potvrdí.

1:1

Rozhodujúci set začína prakticky odznova. Sorana Cirsteaová si čistou hrou berie stratené podanie. Na konci poslednej výmeny sa zaskvela parádnym smečom z pomerne náročnej pozície.

1:0

V dnešnom zápase vidíme snáď prvú čistú hru, a to hneď na príjme. Sorana Cirsteaová posiela loptičku len do siete, a tak bude musieť doháňať manko slovenskej tenistky.

6:2

O víťazke dnešného štvrťfinálového zápasu rozhodne až tretí set. Magdaléna Rybáriková v druhom dejstve zlepšila hru, až trikrát získala podanie svojej súperky a vyhrala ho jasne 6:2. Na konci druhého setu sme videli pokazený return Sorany Cirsteaovej.

5:2

Magdaléna Rybáriková je veľmi blízko k zisku druhého setu. Rodáčka z Piešťan získava podanie svojej súperky. Krásne skrátila hru, Sorana Cirsteaová síce loptičku dobehla, ale na následný volej súperky už reagovať nestihla.

4:2

Magdaléna Rybáriková konečne dokázala potvrdiť brejk a získava náskok dvoch gemov. Na konci výmeny bola opäť Sorana Cirsteaová, ktorá poslala loptičku za základnú čiaru.

3:2

Magdaléna Rybáriková získava podanie svojej súperky. Sorana Cirsteaová absolútne nezvládla záver svojho gemu na podaní a troma nevynútenými chybami doslova daruje našej tenistke brejk.

2:2

Magdaléna Rybáriková nedokázala potvrdiť brejk z predošlého gemu. Neveriacky krúti hlavou, keďže jej bekhendový úder z pomerne ľahkej pozície skončil len v polovici siete. Stav druhého setu je tak opäť vyrovnaný.

2:1

Magdaléna Rybáriková získava podanie svojej rumunskej súperky. Tentokrát ťažila zo svojej aktívnej hry, následne dobehla skrátenie súperky a výmenu ukončila razantným volejom na sieti.

1:1

Magdaléna Rybáriková to napokon zvládla a prerušuje sériu získaných hier svojej súperky. Stav druhého setu je tak vyrovnaný a na podanie už smeruje Sorana Cirsteaová.

0:1

Magdaléna Rybáriková sa na seba hnevá, keďže sa previnila ďalšou nevynútenou chybou. Sorana Cirsteaová môže mať opäť dôvod na radosť a získava piaty gem po sebe.

5:7

Úvodné dejstvo dnešného zápasu je minulosťou. Po parádnom obrate ho získava Sorana Cirsteaová, ktorá ukoristila posledné štyri hry. V poslednej výmene doterajšieho priebehu zápasu si prešla na sieť a donútila Magdalénu Rybárikovú chybovať.

5:6

Pred niekoľkými minútami Magdaléna Rybáriková podávala na víťazstvo v prvom sete, no teraz si vyskúša aj opačnú rolu. Jedenásty gem je minulosťou, keďže slovenská tenistka poslala svoj return do siete.

5:5

Magdaléna Rybáriková mala dve šance na ukončenie setu, no nevyužila ich. Sorana Cirsteaová následne získala štyri loptičky za sebou a otáča vývoj gemu vo svoj prospech. V poslednej výmene predviedla výborný forhendový volej.

5:4

Sorana Cirsteaová sa drží v hre o zisk prvého setu. Na svoje konto získava štvrtý gem v zápase. Rumunka so šťastím dostala loptičku na druhú stranu dvorca a následne jej pomohol nevydarený úder Magdalény Rybárikovej.

5:3

Magdaléna Rybáriková to napokon zvládla a potvrdzuje brejk z predošlého gemu. Jastrabie oko potvrdilo, že Sorana Cirsteaová poslala svoj volej tesne do autu. O malú chvíľu pôjde Rumunka podávať na udržanie v sete.

4:3

Tak napokon sa to podarilo. Magdaléna Rybáriková získava druhýkrát v zápase podanie svojej súperky. Sorana Cirsteaová jej pomohla zbytočnou chybou z forhendu a na lavičke vyzerá byť poriadne frustrovaná.

3:3

Magdaléna Rybáriková prerušuje sériu získaných gemov svojej súperky. Sorana Cirsteaová síce začala dobre, no hernú prevahu v tomto gemu nedokázala pretaviť aj do skóre.

2:3

Magdaléna Rybáriková si na svoje konto pripisuje nevynútenú chybu, a tak Sorana Cirsteaová získava tretiu hru za sebou. Stav zápasu sa tak otočil v neprospech našej hráčky, ktorá pôjde na servis.

2:2

Teraz sme videli pasívnejšiu výmenu z oboch strán. Tentokrát však bola trpezlivejšia Rumunka. Magdaléna Rybáriková poslala loptičku len do autu, a tak prichádza o výhodu brejku z úvodu zápasu.

2:1

Tentokrát to rumunskej tenistke vyšlo. Magdaléna Rybáriková jej k tomu výrazne pomohla, keďže svoj forhendový úder nasmerovala ďaleko za základnú čiaru. Stále však má výhodu brejku.

2:0

Slovenská tenistka potvrdila brejk, ktorý získala v predošlom geme. Sorana Cirsteaová sa snažila prekvapiť súperku skrátením z bekhendovej strany, no loptička skončila len na páske.

1:0

Magdaléna Rybáriková vstupuje výborne do dnešného zápasu. Opäť sme boli svedkami trošku dlhšej výmeny. Na jej konci bol krížny forhendový úder Slovenky, na ktorý Sorana Cirsteaová nedokázala reagovať.